Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Ευρωπαϊκό Νέων: Πρεμιέρα με ήττα για την Εθνική, 1-0 η Λευκορωσία

Ευρωπαϊκό Νέων: Πρεμιέρα με ήττα για την Εθνική, 1-0 η Λευκορωσία

0

To παιχνίδι διεξήχθη στην Αττάλεια της Τουρκίας

Με το «αριστερό» ξεκίνησε η Εθνική Νέων τις υποχρεώσεις της στον 8ο όμιλο της προκριματικής φάσης του EURO U19. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα ήταν ανταγωνιστικό, δημιούργησε ευκαιρίες και είχε δοκάρι με τον Κώττα στο 2ο λεπτό, αλλά έχασε 1-0 από την Λευκορωσία στην αναμέτρηση που διεξήχθη στην Αττάλεια της Τουρκίας.

`Τον εναρκτήριο αγώνα των δύο συγκροτημάτων στα προκριματικά έκρινε το γκολ του Μιαλκούσκι στο 36ο λεπτό.

`Ο επόμενος αγώνας της Εθνικής είναι προγραμματισμένος για το Σάββατο 18 Νοεμβρίου με τη Λιθουανία, ενώ την τρίτη και τελευταία αγωνιστική (21/11, 15:00) αντίπαλος θα είναι η διοργανώτρια του ομίλου, Τουρκία.

`Στην Elite Round προκρίνονται οι δύο πρώτοι από κάθε γκρουπ και ο καλύτερος τρίτος από τους συνολικά 13 ομίλους.

• kiparisis-web

Ώρες αγωνίας για Θωμά Κυπαρίσση

Νοσηλεύεται σε κρίσιμη κατάσταση με οξύ έμφραγμα!   Το γκολ του Γούτα χάρισε το βαθμό…

Ασπίδα Ξάνθης: Με στόχο το 1-1 υποδέχεται σήμερα τον ΚΑΟΧ

Στις 17.00 στο Εύμοιρο Να κάνει το 1-1 στους αγώνες με τον ΚΑΟΧ θα επιδιώξει σήμερα το από…