Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Ποδόσφαιρο Super League: Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα του Α’ γύρου

Super League: Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα του Α’ γύρου

0
superleague-web
 

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις με τις ημέρες και ώρες διεξαγωγής μέχρι και την 17η αγωνιστική

 

Από τα κανάλια του Novasports θα μεταδοθούν όλα τα παιχνίδια

 
 
Το αναλυτικό αγωνιστικό πρόγραμμα του Α’ γύρου της Super League με τις ακριβείς ημερομηνίες και ώρες διεξαγωγής των αναμετρήσεων ανακοινώθηκε από τη διοργανώτρια αρχή του πρωταθλήματος κι έτσι οι 18 σύλλογοι μπορούν να ετοιμάζουν ανάλογα τον προγραμματισμό τους, μέχρι το τέλος της τρέχουσας ημερολογιακής χρονιάς..
Η 17η αγωνιστική εξάλλου θα διεξαχθεί λίγες ημέρες πριν τα Χριστούγεννα και στη συνέχεια θα υπάρξει η διακοπή για την εορταστική περίοδο με τις ομάδες να επιστρέφουν σε δράση με την έλευση του 2014. Αξίζει να σημειωθεί ότι μία αγωνιστική (16η) θα είναι «εμβόλιμη» και θα πραγματοποιηθεί μεσοβδόμαδα.
Μαζί με τις ομάδες τον ανάλογο… προγραμματισμό θα κάνουν και οι Έλληνες φίλαθλοι οι οποίοι γνωρίζουν πλέον τα παιχνίδια της αγαπημένης τους ομάδας και τις σημαντικότερες αναμετρήσεις μέχρι το τέλος του Α’ γύρου. Να υπενθυμίσουμε ότι όλοι οι αγώνες θα μεταδίδονται απευθείας τηλεοπτικά από τα κανάλια του Novasports, με το τηλεοπτικό πρόγραμμα να ανακοινώνεται λίγες ημέρες πριν την εκάστοτε αγωνιστική.
 
ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ SKODA ΞΑΝΘΗ
 
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 14/09/2013 – Ώρα 20:30
Ολυμπιακός – Skoda Ξάνθη
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Δευτέρα 23/09/2013 – Ώρα 19:30
Skoda Ξάνθη – Άρης
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κυριακή 29/09/2013 – Ώρα 18:15
ΠΑΣ Γιάννινα – Skoda Ξάνθη
7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κυριακή 06/10/2013 – Ώρα 18:15
Skoda Ξάνθη – Απόλλων Σμύρνης
8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κυριακή 20/10/2013 – Ώρα 18:15
ΑΕΛ Καλλονής – Skoda Ξάνθη
9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 26/10/2013 – Ώρα 15:00
Skoda Ξάνθη – Ατρόμητος Αθ.
10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κυριακή 03/11/2013 – Ώρα 17:15
Λεβαδειακός – Skoda Ξάνθη
11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Δευτέρα 11/11/2013 – Ώρα 19:30
Αστέρας Τρίπολης – Skoda Ξάνθη
12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κυριακή 24/11/2013 – Ώρα 17:15
Skoda Ξάνθη – Παναιτωλικός
13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κυριακή 01/12/2013 – Ώρα 17:15
Πανιώνιος – Skoda Ξάνθη
14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κυριακή 08/12/2013 – Ώρα 17:15
Skoda Ξάνθη – Βέροια
15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 14/12/2013 – Ώρα 15:00
Πλατανιάς – Skoda Ξάνθη
16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Τετάρτη 18/12/2013 – Ώρα 17:15
Skoda Ξάνθη – Ο.Φ.Η.
17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κυριακή 22/12/2013 – Ώρα 19:30
Παναθηναϊκός – Skoda Ξάνθη
 
 
SUPER LEAGUE: ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ Α’ ΓΥΡΟΥ
 
 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου 2013
16.00: Παναιτωλικός – Εργοτέλης
18.15: Βέροια – Π.Α.Ο.Κ.
20.30: Ολυμπιακός – Skoda Ξάνθη
Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2013
16.00: Άρης – Λεβαδειακός
18.15: Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΛ Καλλονής
18.15: Ο.Φ.Η. – Αστέρας Τρίπολης
18.15: Πανιώνιος – Πανθρακικός
20.30: Πλατανιάς – Παναθηναϊκός
Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου 2013
19.30: ΠΑΣ Γιάννινα – Ατρόμητος Αθηνών
 
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2013
16.00: Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΛ Καλλονής
18.15: Ατρόμητος Αθ. – Απόλλων Σμύρνης
20.30: Παναθηναϊκός – Ο.Φ.Η.
Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013
16.00: Π.Α.Ο.Κ. – Πλατανιάς
18.15: Εργοτέλης – Πανιώνιος
18.15: Λεβαδειακός – ΠΑΣ Γιάννινα
18.15: Πανθρακικός – Βέροια
20.30: Παναιτωλικός – Ολυμπιακός
Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου 2013
19.30: Skoda Ξάνθη – Άρης
 
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 2013
16.00: ΑΕΛ Καλλονής – Ατρόμητος Αθ.
18.15: Βέροια – Εργοτέλης
20.30: Πανιώνιος – Ολυμπιακός
Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2013
16.00: Άρης – Παναιτωλικός
18.15: Απόλλων Σμ. – Λεβαδειακός
18.15: Ο.Φ.Η. – Π.Α.Ο.Κ.
18.15: ΠΑΣ Γιάννινα – Skoda Ξάνθη
20.30: Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης
Δευτέρα 30 Σεπτεμβρίου 2013
19.30: Πλατανιάς – Πανθρακικός
 
7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 05 Οκτωβρίου 2013
16.00: Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος Αθ.
18.15: Εργοτέλης – Πλατανιάς
20.30: Πανιώνιος – Άρης
Κυριακή 06 Οκτωβρίου 2013
16.00: Ολυμπιακός – Βέροια
18.15: Λεβαδειακός – ΑΕΛ Καλλονής
18.15: Πανθρακικός – Ο.Φ.Η.
18.15: Skoda Ξάνθη – Απόλλων Σμύρνης
20.30: Π.Α.Ο.Κ. – Παναθηναϊκός
Δευτέρα 07 Οκτωβρίου 2013
19.30: Παναιτωλικός – ΠΑΣ Γιάννινα
 
8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2013
16.00: Ατρόμητος Αθ. – Λεβαδειακός
18.15: Π.Α.Ο.Κ. – Αστέρας Τρίπολης
20.30: Πλατανιάς – Ολυμπιακός
Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2013
16.00: Βέροια – Άρης
18.15: Απόλλων – Παναιτωλικός
18.15: ΑΕΛ Καλλονής – Skoda Ξάνθη
18.15: Ο.Φ.Η. – Εργοτέλης
20.30: Παναθηναϊκός – Πανθρακικός
Δευτέρα 21 Οκτωβρίου 2013
19.30: ΠΑΣ Γιάννινα – Πανιώνιος
 
9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2013
15.00: Skoda Ξάνθη – Ατρόμητος Αθ.
17.15: Αστέρας Τρίπολης – Λεβαδειακός
19.30: Εργοτέλης – Παναθηναϊκός
Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2013
15.00: Άρης – Πλατανιάς
17.15: Βέροια – ΠΑΣ Γιάννινα
17.15: Παναιτωλικός – ΑΕΛ Καλλονής
17.15: Πανθρακικός – Π.Α.Ο.Κ.
19.30: Ολυμπιακός – Ο.Φ.Η.
Δευτέρα 28 Οκτωβρίου 2013
19.30: Πανιώνιος – Απόλλων Σμύρνης
 
10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013
15.00: ΠΑΣ Γιάννινα – Πλατανιάς
17.15: Π.Α.Ο.Κ. – Εργοτέλης
19.30: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
Κυριακή 03 Νοεμβρίου 2013
15.00: ΑΕΛ Καλλονής – Πανιώνιος
17.15: Απόλλων Σμύρνης – Βέροια
17.15: Λεβαδειακός – Skoda Ξάνθη
17.15: Πανθρακικός – Αστέρας Τρίπολης
19.30: Ο.Φ.Η. – Άρης
Δευτέρα 04 Νοεμβρίου 2013
19.30: Ατρόμητος Αθ. – Παναιτωλικός
 
11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 09 Νοεμβρίου 2013
15.00: Πλατανιάς – Απόλλων
17.15: ΠΑΣ Γιάννινα – Ο.Φ.Η.
19.30: Άρης – Παναθηναϊκός
Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013
15.00: Πανιώνιος – Ατρόμητος Αθ.
17.15: Βέροια – ΑΕΛ Καλλονής
17.15: Εργοτέλης – Πανθρακικός
17.15: Παναιτωλικός – Λεβαδειακός
19.30: Ολυμπιακός – Π.Α.Ο.Κ.
Δευτέρα 11 Νοεμβρίου 2013
19.30: Αστέρας Τρίπολης – Skoda Ξάνθη
 
12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2013
15.00: Απόλλων – Ο.Φ.Η.
17.15: Ατρόμητος Αθ. – Βέροια
19.30: Πανθρακικός – Ολυμπιακός
Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013
15.00: Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα
17.15: Εργοτέλης – Αστέρας Τρίπολης
17.15: ΑΕΛ Καλλονής – Πλατανιάς
17.15: Skoda Ξάνθη – Παναιτωλικός
19.30: Π.Α.Ο.Κ. – Άρης
Δευτέρα 25 Νοεμβρίου 2013
19.30: Λεβαδειακός – Πανιώνιος
 
13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 30 Νοεμβρίου 2013
15.00: Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός
17.15: Πλατανιάς – Ατρόμητος Αθ.
19.30: Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός
Κυριακή 01 Δεκεμβρίου 2013
15.00: Άρης – Πανθρακικός
17.15: Βέροια – Λεβαδειακός
17.15: Ο.Φ.Η. – ΑΕΛ Καλλονής
17.15: Πανιώνιος – Skoda Ξάνθη
19.30: Ολυμπιακός – Εργοτέλης
Δευτέρα 02 Δεκεμβρίου 2013
19.30: ΠΑΣ Γιάννινα – Π.Α.Ο.Κ.
 
14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 07 Δεκεμβρίου 2013
15.00: Εργοτέλης – Άρης
17.15: Λεβαδειακός – Πλατανιάς
19.30: Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης
Κυριακή 08 Δεκεμβρίου 2013
15.00: Π.Α.Ο.Κ. – Απόλλων
17.15: Ατρόμητος Αθ. – Ο.Φ.Η.
17.15: Πανθρακικός – ΠΑΣ Γιάννινα
17.15: Skoda Ξάνθη – Βέροια
19.30: ΑΕΛ Καλλονής – Παναθηναϊκός
Δευτέρα 09 Δεκεμβρίου 2013
19.30: Παναιτωλικός – Πανιώνιος
 
15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2013
15.00: Πλατανιάς – Skoda Ξάνθη
17.15: ΠΑΣ Γιάννινα – Εργοτέλης
19.30: Παναθηναϊκός – Ατρόμητος Αθ.
Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2013
15.00: Ο.Φ.Η. – Λεβαδειακός
17.15: Απόλλων – Πανθρακικός
17.15: Αστέρας Τρίπολης – Πανιώνιος
17.15: Βέροια – Παναιτωλικός
17.15: ΑΕΛ Καλλονής – Π.Α.Ο.Κ.
19.30: Άρης – Ολυμπιακός
 
16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2013
15.00: Εργοτέλης – Απόλλων Σμύρνης
17.15: Ατρόμητος Αθ. – Π.Α.Ο.Κ.
17.15: Παναιτωλικός – Πλατανιάς
17.15: Πανθρακικός – ΑΕΛ Καλλονής
17.15: Skoda Ξάνθη – Ο.Φ.Η.
19.30: Λεβαδειακός – Παναθηναϊκός
19.30: Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα
Πέμπτη 19 Δεκεμβρίου 2013
17.15: Πανιώνιος – Βέροια
19.30: Άρης – Αστέρας Τρίπολης
 
17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 21 Δεκεμβρίου 2013
15.00: Ο.Φ.Η. – Παναιτωλικός
17.15: Ατρόμητος Αθ. – Πανθρακικός
19.30: Απόλλων – Ολυμπιακός
Κυριακή 22 Δεκεμβρίου 2013
15.00: Π.Α.Ο.Κ. – Λεβαδειακός
17.15: Αστέρας Τρίπολης – Βέροια
17.15: ΑΕΛ Καλλονής – Εργοτέλης
17.15: Πλατανιάς – Πανιώνιος
19.30: Παναθηναϊκός – Skoda Ξάνθη
Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2013
19.30: ΠΑΣ Γιάννινα – Άρης
 
 Δημήτρης Καλτέκης
dkaltekis@empros.gr
Περισσότερα Σχετικά Άρθρα
Περισσότερα άρθρα από ΕΜΠΡΟΣ
Περισσότερα άρθρα από Ποδόσφαιρο
Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

Θρίαμβος του ΠΑΟΚ στην Ελβετία και πανηγυρική πρόκριση

Νίκησε τη Βασιλεία με 3-0 και θα αντιμετωπίσει τη Σπάρτακ Μόσχας  Σαν… χιονοστιβάδα πέρασε…