Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΕΠΣ Ξάνθης: Έχασε στις καθυστερήσεις η παιδική ομάδα από την ΕΠΣ Θράκης

ΕΠΣ Ξάνθης: Έχασε στις καθυστερήσεις η παιδική ομάδα από την ΕΠΣ Θράκης

0

Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι

Την ήττα γνώρισε στις καθυστερήσεις η παιδική ομάδα της ΕΠΣ Ξάνθης εχθές το μεσημέρι, από την αντίστοιχη της ΕΠΣ Θράκης στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των μικτών πρωταθλημάτων. Οι μικροί της ΕΠΣ Θράκης προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ με γκολ στο 9ο λεπτό ενώ λίγα λεπτά αργότερα η ΕΠΣ Ξάνθης κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ στο 15΄ ο Πετρόπουλος. Οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 33΄ ενώ η ΕΠΣ Ξάνθης κατάφερε να ισοφαρίσει στο 64΄λεπτό με τον Καμίλη. Κι εκεί που φαινόταν ότι το παιχνίδι θα λήξει ισόπαλο ήρθε ένα πέναλτι στο 92΄να δώσει τη νίκη στους φιλοξενούμενους.

Στην επόμενη αγωνιστική, που θα διεξαχθεί στις 28 Φεβρουαρίου η ΕΠΣ Ξάνθης θα αντιμετωπίσει την πρωτοπόρο ΕΠΣ Έβρου.

Αναλυτικά  τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής στην Κ14:

ΕΠΣ Έβρου – ΕΠΣ Καβάλας  3-1 (6′, 74′ Δηλαβερίδης, 28′ Τσιτλαίδης – 9′ Αβραμίδης)

ΕΠΣ Ξάνθης – ΕΠΣ Θράκης   2-3 (15′(π) Πετρόπουλος, 64′ Καμίλης – 9′ Κενανίδης, 33′ Τόλιας, 92′(π) Κραβαρίτης)

Γ’ Εθνική: Αυλαία την Κυριακή με την 34η αγωνιστική

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές Με την 34 και τελευταία αγωνιστική ολοκληρώνεται το πρωτάθλη…