Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Κύπελλο ΕΠΣ Ξάνθης: Προκρίθηκε η Βιστονίδα στους «8»

Κύπελλο ΕΠΣ Ξάνθης: Προκρίθηκε η Βιστονίδα στους «8»

0

Επικράτησε του Απόλλωνα Ξάνθης με 1-2

Στους “8” του Κυπέλλου ΕΠΣ Ξάνθης θα βρεθεί για ακόμα μια χρονιά η ομάδα της Βιστονίδας που προκρίθηκε πετυχαίνοντας νίκη στην Εκτενεπόλ επί του Απόλλλωνα Ξάνθης.

Στο παιχνίδι που έγινε υπό βροχή που δυσκόλεψε τις δύο ομάδες που πάντως έπαιξαν αρκετά ανοιχτά με διάθεση να παρουσιάσουν όσο  το δυνατό καλύτερο ποδόσφαιρο.

Η Βιστονίδα κατάφερε στο 13΄ να κάνει το 0-1 και μ’ αυτό το σκορ πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη όμως ο Απόλλωνας μπήκε δυνατά και πίεσε για την ισοφάριση, όμως η Βιστονίδα βρήκε την ευκαιρία κι έκανε το 0-2, ενώ ο Απόλλωνας κατάφερε να μειώσει στο 84΄με φάουλ, αλλά τίποτε περισσότερο.

Στα τελευταία λεπτά δεν άλλαξε κάτι πέρα από τις αριθμητικές ισορροπίες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Παπαηλιάκη, με την Βιστονίδα να πανηγυρίζει μια σπουδαία νίκη και πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου οπού το απόγευμα θα μάθει τον αντίπαλο του.

Περισσότερα άρθρα από ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Γ’ Εθνική: Αυλαία την Κυριακή με την 34η αγωνιστική

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές Με την 34 και τελευταία αγωνιστική ολοκληρώνεται το πρωτάθλη…