Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Τρίτη ήττα στη σειρά για το Λεύκιππο (69-48) από την ΔΕΚΑ

Τρίτη ήττα στη σειρά για το Λεύκιππο (69-48) από την ΔΕΚΑ

0

Αποτελέσματα και βαθμολογία Β’ Εθνικής

Την τρίτη διαδοχική ήττα γνώρισε ο Λεύκιππος το Σάββατο στη Θεσσαλονίκη από την ΔΕΚΑ.

Η ομάδα της Ξάνθης επέστρεψε από τη Θεσσαλονίκη με το κίτρινο φύλλο κι έτσι απομακρύνθηκε από την 4άδα του πρωταθλήματος. Ο Λεύκιππος μετά τις 3 συνεχόμενες ήττες έχει πέσει στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα και χρειάζεται την επόμενη αγωνιστική τη νίκη απέναντι στην Σταυρούπολη για να αποκτήσει την απαραίτητη αυτοπεποίθηση και ψυχολογία.

Στον αγωνιστικό τομέα οι ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στα πρώτα λεπτά της συνάντησης αλλά η επιθετική δυστοκία των φιλοξενούμενων επέτρεψε στη ΔΕΚΑ να πάρει το προβάδισμα και να κλείσει το πρώτο ημίχρονο με 39-24.

Η διαφορά κυμάνθηκε στα επίπεδα των 15 πόντων σε όλο το δεύτερο ημίχρονο και έτσι μοιραία ήρθε το τελικό 69-48.

Διαιτητές: Μαραμής-Πράττος-Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 17-14, 39-24, 51-33, 69-48

ΔΕΚΑ (Νικολαϊδης-Χατζηβρέττας): Τουλούπης 8(1), Καπετάκης 12(2), Τσιροπούλης Μ. 4, Σουτζόπουλος 5(1), Πατρίκης, Καλαποθαράκος 9, Λιοτόπουλος 20(1), Κόνσουλας 11(1).

Λεύκιππος Ξάνθης (Παπαδόπουλος): Καντά 8(1), Παλλάκης7(1), Μακαρατζής 4(1), Τσίλογλου 2, Κατσαμούρης 6, Παπαδόπουλος 2, Μπουτσακτσή, Μαλανδρής 3(1), Χρήστου 16, Κάλτσος.

11.ΑΟ Πολυγύρου 14

*ΜΓΣ Γέφυρας, Πανσερραϊκός, ΔΕΚΑ, ΑΟ Πολύγυρου και Σταυρούπολη έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Γ’ Εθνική: Αυλαία την Κυριακή με την 34η αγωνιστική

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές Με την 34 και τελευταία αγωνιστική ολοκληρώνεται το πρωτάθλη…