Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Β΄Εθνική Μπάσκετ: Ο Λεύκιππος επικράτησε στην Ευκαρπία με 68-76

Β΄Εθνική Μπάσκετ: Ο Λεύκιππος επικράτησε στην Ευκαρπία με 68-76

0

Την Κυριακή υποδέχεται τον ΚΑΟΧ

Μεγάλη νίκη σημείωσε το απόγευμα της Κυριακής ο Λεύκιππος που επικράτησε εκτός έδρας της Ευκαρπίας με 68-76 επιστρέφοντας στις εκτός έδρας νίκες αλλά και γενικότερα στις επιτυχίες.

Η συνάντηση έως και το 30ο λεπτό ήταν ντέρμπι με τις ομάδες να μην μπορούν να αποκτήσουν διαφορά ασφαλείας και όλα έδειχναν πως ο νικητής θα κρινόταν στις λεπτομέρειες όπως έχει συμβεί σε πολλά εκτός έδρας παιχνίδια του Λευκίππου.

Οι φιλοξενούμενοι όμως είχαν διαφορετική άποψη και αφού έσφιξαν την άμυνα τους πέτυχαν τους απαραίτητους πόντους στην επίθεση και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα στο ντεμπούτο του Νίκου Δώδου ως πρώτο προπονητή.

Διαιτητές: Μαραμής-Παζώλης-Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 19-15, 34-32, 57-56, 68-76

Ευκαρπία (Νίκου): Βογιατζής, Τουλούπης 2, Φόρογλου 12(2), Μελαδιανός 4, Βρεττάς 11(1), Χολέβας 14, Πλεξίδας 7, Γκαβέζος 9(3), Μούμογλου 1, Κρίτσικας, Χαρτόπουλος 8, Βουρτζούμης

Λεύκιππος Ξάνθης (Δώδος): Μαραβέγιας 5(1), Κατσαμούρης 9, Παλλάκης 7, Μακαρατζής 20(3), Μαυρογιάννης 10(1), Μηντζιαρίδης, Μανάκας 12, Παπαδήμας, Βοϊβατόπουλος 3(1), Χρήστου 10(2), Παϊταρης, Δεληγιαννίδης.

Την Κυριακή 20 Μαρτίου στις 15.00 η ξανθιώτικη ομάδα υποδέχεται στο Αμοιρίδειο τον KAOX.

Περισσότερα άρθρα από ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Γ’ Εθνική: Αυλαία την Κυριακή με την 34η αγωνιστική

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές Με την 34 και τελευταία αγωνιστική ολοκληρώνεται το πρωτάθλη…