Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ National League 2: Σπουδαίο διπλό για την ομάδα της Ασπίδας

National League 2: Σπουδαίο διπλό για την ομάδα της Ασπίδας

0

Στην 14η αγωνιστική

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 70-84 πέτυχε η Ασπίδα Ξάνθης επί της Αγίας Βαρβάρας στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του 5ου Ομίλου της National League 2, μία νίκη που φέρνει την ομάδα της Ξάνθης στην 5η θέση.

Το παιχνίδι δεν ήταν όσο εύκολο δείχνει το τελικό αποτέλεσμα με την Ασπίδα να προηγείται στο α’ δεκάλεπτο, τους γηπεδούχους με ένα επιμέρους 19-17 στο 2ο δεκάλεπτο να μειώνουν στο -3 στο ημίχρονο. Με 23-21 οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν το τρίτο δεκάλεπτο πηγαίνοντας με το +5 στο 4ο δεκάλεπτο, εκεί όπου η διαφορά σχεδόν… τριπλασιάστηκε για να βγει το τελικό 70-84. Τους περισσότερους πόντους τους σημείωσαν οι Αγγελόπουλος, Κριστιτς και Σαββουλίδης.

Διαιτητές: Σελεβός-Αγραφιώτης Β.-Τογανίδου

Δεκάλεπτα: 14-19, 33-36, 54-59, 70-84

ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας (Μυτικόπουλος-Μαγιάνης): Βασιλόπουλος 8(1), Μαρκόπουλος 21, Αθανασιάδης 14(1), Αναγνώστου 4, Πέπα 4, Στεφανίδης 3, Πρασίνης 4, Πρεμέτης 8, Λαζαρίδης 2, Μπανάσας 2, Μπαλαμπουγιούκης, Μάρκου.

Ασπίδα Ξάνθης (Δώδος-Κασαρτζίδης): Αγγελόπουλος 23(1), Στουρνάρας 9, Παυλάκης 5, Κρστιτς 19, Μπιλιούρης 6, Σαββουλίδης 16(4), Κάλφας, Καρανικολίδης 6(2), Ρούμογλου, Παναγιωτόπουλος.

Γ’ Εθνική: Αυλαία την Κυριακή με την 34η αγωνιστική

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές Με την 34 και τελευταία αγωνιστική ολοκληρώνεται το πρωτάθλη…