Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Παλικαρίσια νίκη στις Σέρρες πήρε ο Λεύκιππος με τρίποντο στην παράταση

Παλικαρίσια νίκη στις Σέρρες πήρε ο Λεύκιππος με τρίποντο στην παράταση

0

Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής

Τη νίκη με σκορ 81-78 στην παράταση (κ.δ. 71-71) πήρε ο Λεύκιππος Ξάνθης επί του Πανσερραϊκού στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της National League 1.

Η ομάδα της Ξάνθης ήταν πίσω στο σκορ τα πρώτα τρία δεκάλεπτα, αλλά στην 4η περίοδο ισοφάρισε με δίποντο στα τελευταία δευτερόλεπτα και έστειλαν το ματς στην παράταση.

Με το σκορ στο 78-78 στα τελευταία δευτερόλεπτα της παράτασης και ενώ όλα έδειχναν ότι θα ακολουθήσει δεύτερη παράταση, ο Κατσαμούρης εκτέλεσε για τρεις σχεδόν από τα 8 μέτρα και έδωσε τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του Λεύκιππου Ξάνθης.

O Λεύκιππος Ξάνθης την επόμενη αγωνιστική έχει ρεπό.

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Ντόγκας-Καραβάς

Δεκάλεπτα: 20-13, 39-28, 59-51, 71-71(κ.α.), 78-81

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Κακιούζης-Πεχλιβάνος): Τσακαλέρης 13(1), Ντίνος 13(2), Κουτουξίδης 5(1), Καπελάν 20(6), Γεωργιανός 14(2), Τσιόγκας 4, Κεραμάρης 4, Μπρατσιάκος 5(1), Θεοδοσιάδης.

ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ (Ζαφειρούδης): Καλαμπάκας 25(3), Κατσαμούρης 20(1), Χριστοφορίδης 6, Παλλάκης, Μακαρατζής 19(3), Γιάκουλας 4, Μπουτσακτσή 5, Βασαλάκης 2.

Γ’ Εθνική: Αυλαία την Κυριακή με την 34η αγωνιστική

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές Με την 34 και τελευταία αγωνιστική ολοκληρώνεται το πρωτάθλη…