Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Διάκριση της Ξάνθης μέσω του Νίκου Ιωσηφίδη στην ελληνορωμαϊκή πάλη

Διάκριση της Ξάνθης μέσω του Νίκου Ιωσηφίδη στην ελληνορωμαϊκή πάλη

0

Στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Πάλης, που διεξήχθη στα Τρίκαλα

Ακόμα μια σημαντική διάκριση για τον Ξανθιώτη παλαιστή, Νίκο Ιωσηφίδη που κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία 77 κιλών της ελληνορωμαϊκής στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Πάλης, που διεξήχθη στα Τρίκαλα.

Ο πρωταθλητής της «Ολυμπιακής Φλόγας Ξάνθης» και Ολυμπιονίκης στην Ολυμπιάδα Κωφών, ήταν για ακόμα μια φορά εξαιρετικός και κατέκτησε την τρίτη θέση και δέχτηκε τα συγχαρητήρια και της Ελληνικής Ομοσπονδίας Αθλητισμού Κωφών(ΕΟΑΚ).

Κ-16: Συγκλονιστική η ομάδα της Ξάνθη προκρίθηκε στα ημιτελικά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος

Νίκησε στα πέναλτι την ΕΠΣ Αθηνών Μεγάλη πρόκριση πέτυχε η Κ-16 της ΕΠΣ Ξάνθης στα ημιτελι…