Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Διακρίσεις για ΑΠΟΦΚΑ και Διομήδη στο Χειμερινό Κύπελλο Ρίψεων

Διακρίσεις για ΑΠΟΦΚΑ και Διομήδη στο Χειμερινό Κύπελλο Ρίψεων

0

Που έγινε στις Σέρρες την προηγούμενη εβδομάδα

Στο κύπελλο χειμερινών ρίψεων αναπτυξιακών κατηγοριών Κ18- Κ16 που πραγματοποιήθηκε στις Σέρρες, συμμετείχαν οι ξανθιώτικοι Σύλλογοι ΑΠΟΦΚΑ και Διομήδης κατακτώντας αρκετά μετάλλια ενώ πέτυχαν και διακρίσεις.

Με τον ΑΠΟΦΚΑ συμμετείχαν τρεις αθλητές, η Ευπραξία Καμπάκτσαλη, η Ασημίνα Δημούδη καθώς και ο Γιώργιος Ιωαννίδης.

Η Ευπραξία Καμπάτσακλη (2011) κατέκτησε την πρώτη θέση με 9.41μ στην κατηγορία Κ14 και την 7η στα συνολικά αποτελέσματα της κατηγορίας Κ16 σε 41 αθλήτριες!

Την τρίτη θέση με 6.93μ στην ίδια κατηγορία κατέκτησε η Ασημίνα Δημούδη (2012) και την 25η στα συνολικά αποτελέσματα!

Ο Γιώργος Ιωαννίδης ήταν άτυχος και δεν είχε έγκυρη βολή

Με ανακοίνωσή του ο ΑΠΟΦΚΑ απηύθυνε συγχαρητήρια στα κορίτσια και την προπονήτρια τους Τσελεμπή Τάνια.

Ο σφαιροβόλος του Διομήδη Ξάνθης, Κοψίδας Κωνσταντίνος κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία του (Κ16) και την 2η θέση στην κατηγορία (Κ18) με επίδοση 15.15 (4kg) και 13.40 (5kg) !

Ο Διομήδης Ξάνθης συμμετείχε και στα 7α Πολυνίκεια 2024 που έγιναν στην Ορεστιάδα στην ημερίδα στίβου.

Στην ανακοίνωσή του ο Διογένης αναφέρει:  “Μπράβο σε όλα τα παιδιά για την συμμετοχή και τις νίκες τους, ανέφερε ο Σύλλογος, ευχαριστώντας και τον Πολυνίκη Ορεστιάδας για την φιλοξενία, ανανεώνοντας το αθλητικό “ραντεβού” για του χρόνου! Στο πλευρό των αθλητών ήταν οι προπονήτριες μας κα Πηνελόπη Δάγκα και η κα Χριστίνα Κοτσάμπαση. Συγχαρητήρια στον αθλητή και στην προπονήτρια κα Πηνελόπη Δάγκα!

Γ’ Εθνική: Αυλαία την Κυριακή με την 34η αγωνιστική

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές Με την 34 και τελευταία αγωνιστική ολοκληρώνεται το πρωτάθλη…