Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Ο Άρης Πετεινού πέτυχε τεράστια νίκη απέναντι στον Ηρακλή Αμμουδιάς για τα μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική

0

Ανάμεσα στο κοινό παρευρέθηκε ο πρώην ποδοσφαιριστής της Ξάνθης και του Ολυμπιακού, Βασίλης Τοροσίδης

Με τον καλύτερο τρόπο μπήκε στα μπαράζ ανόδου ο πρωταθλητής της ΕΠΣ Ξάνθης, Άρης Πετεινού που κέρδισε στο κατάμεστο γήπεδο του Πετεινού με 2-0 τον πρωταθλητή Σερρών, Ηρακλή Αμμουδιάς.

Σε ένα ματς που οι “κιτρινόμαυροι” είχαν στο πλευρό τους και τον Βασίλη Τοροσίδη που έδωσε το παρών και έζησε έντονα το παιχνίδι, και στο τέλος όπως όλοι χάρηκε την μεγάλη νίκη των παικτών του Άρη που μπήκαν με αποφασιστικότητα στα μπαράζ δείχνοντας πως φέτος είναι πιο έτοιμοι να διεκδικήσουν την άνοδο στην Γ’ Εθνική.

Σκόρερ για την ομάδα του Ανέστη Νεοφυτίδη , ήταν ο Χριστοφορίδης στο 40ο  λεπτό του πρώτο ημιχρόνου και ο Κουτσομιχάλης στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στην δεύτερη αγωνιστική την Τετάρτη 17 Μαΐου ο Άρης Πετεινού θα ταξιδέψει στην Ευκαρπία για να αντιμετωπίσει την τοπική Νίκη ενώ ο Ηρακλής Αμμουδιάς θα υποδεχθεί την Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου.

Κ-16: Συγκλονιστική η ομάδα της Ξάνθη προκρίθηκε στα ημιτελικά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος

Νίκησε στα πέναλτι την ΕΠΣ Αθηνών Μεγάλη πρόκριση πέτυχε η Κ-16 της ΕΠΣ Ξάνθης στα ημιτελι…