Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Δύο μετάλλια για τους αθλητές του Συλλόγου «Ανατολική Δύναμη» στο πρωτάθλημα ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ Β. Ελλάδος

0

Έγινε στη Θεσσαλονίκη στις 3-5 Φεβρουαρίου

Δύο μετάλλια κατέκτησαν οι αθλητές του Αθλητικού Συλλόγου Ξάνθης ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ «Ανατολική Δύναμη», στους 1ους Προκριματικούς αγώνες του Πρωταθλήματος Β. Ελλάδος, που έγιναν το τριήμερο 3- 5 Φεβρουαρίου στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης.

Στο πρωτάθλημα συμμετείχε ο σύλλογος με τρεις αθλητές, τους οποίους συνόδευαν οι Προπονητές Ιωάννης Θεοδώρου και Ματίνα Κατικιώτη.

Συγκεκριμένα ο Νικόλαος Πέτρου αγωνιστήκε στην κατηγορία των Εφήβων, και κατέκτησε την 1η θέση και Χρυσό Μετάλλιο.

Η Στέλλα Νταβτιάν αγωνίστηκε στην κατηγορία των Νεανίδων και κατέκτησε τη 2η θέση και το Ασημένιο Μετάλλιο.

Ο Κωνσταντίνος Πέτρου, συμμετείχε στην κατηγορία Εφήβων.

Επόμενος σταθμός του Συλλόγου είναι η συμμετοχή των τριών αθλητών στις 12 Μαρτίου στο διεθνές Ολλανδικό Πρωτάθλημα στην Άιτχόβεν, που βαθμολογείται με G1, είναι ένα από τα δύσκολα διεθνή τουρνουά Παγκόσμιας συμμετοχής.

Λεύκιππος: Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε στη Θεσσαλονίκη απέναντι στη ΧΑΝΘ

Αποκλείστηκε από τον  μεγάλο τελικό αλλά τερμάτισε 3ος στον 3ο Όμιλο της National League 1…