Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΕΚΑΣΑΜΑΘ Εφήβων: Επικράτησε με 75-59 ο ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ της Ασπίδας κι έμεινε στην κορυφή

0

Στο εξ αναβολής παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής

Το παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΑΜΑΘ στον Γ΄Όμιλο, μεταξύ των τοπικών ομάδων ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ και Ασπίδα, που είχε αναβληθεί διεξήχθη προχθές, με νικητή τον Αρίωνα με 75-59, μία νίκη που τον διατηρεί στην κορυφή του ομίλου.

Για το παιχνίδι γράφει η πρόεδρος του ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ

Στον εξ αναβολής αγώνα του εφηβικού τοπικού ντέρμπι η ομάδας μας κατάφερε και συνέχισε το σερί νικών!  Στο πρώτο ημίχρονο υπήρχε άγχος και στις δυο ομάδες γι’ αυτό κιόλας υπήρχαν πολλά άστοχα σουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο  η ομάδα μας πάτησε γκάζι και με ένα επιμέρους σκορ 41-27 εξασφάλισε την νίκη με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται 75-59.

Συγχαρητήρια στους αθλητές και των δύο ομάδων καθώς και στους προπονητές τους.

Συγχαρητήρια στους διαιτητές για την πολύ καλή διαιτησία!

Η εμπειρία του κ. Ισιγώνη ήταν έκδηλη και μας έδειξε ότι για άλλη μια φορά, η διαιτησία του ήταν σεμιναριακή και άψογη!

Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ 23-18, Β’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ 34-32, Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ 57-46, Δ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ 75-59

Προπονητική ομάδα οι κ.κ. Σιδηρόπουλος Μιχάλης και Παπαδόπουλος Χρήστος

Διαιτητές ο κ.Ισιγώνης και η κα Μαμαλίγκατζη

Πόντοι: Μελαδιανός 25(3), Κουρτίδης 20(1), Κίτσος 6(1), Ντόρφμαν 5, Λουκάς 9(3), Λεμονίδης 2, Γκουτχίδης 2, Τασελαρίδης 6, Χαϊτίδης, Γαβαλιάς, Παπαδόπουλος, Μπαρδακίδης

Κ-16: Συγκλονιστική η ομάδα της Ξάνθη προκρίθηκε στα ημιτελικά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος

Νίκησε στα πέναλτι την ΕΠΣ Αθηνών Μεγάλη πρόκριση πέτυχε η Κ-16 της ΕΠΣ Ξάνθης στα ημιτελι…