Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Γ΄ Εθνική: Νίκησε ο Άρης  την Αλεξανδρούπολη – Ήττα στις καθυστερήσεις για τον Ορφέα στη Μηχανιώνα

0

Όλα τα αποτελέσματα της 11ης εμβόλιμης αγωνιστικής

Μία νίκη και μία ήττα ήταν ο απολογισμός της 11ης εμβόλιμης αγωνιστικής για τις δύο ομάδες της Ξάνθης. Ο Ορφέας αν και προηγήθηκε με γκολ του Μαυρόπουλου μόλις στο 7΄λεπτό,  ισοφαρίστηκε λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου και με γκολ στις καθυστερήσεις, έφυγε ηττημένος από τη Μηχανιώνα.

Ο Άρης Αβάτου με γκολ του Αναγνωστόπουλου στο 20΄λεπτό πήρε τη νίκη στην έδρα του από την Αλεξανδρούπολη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Ποσειδώνας Νέας Μηχανιώνας – Ορφέας Ξάνθης 2-1 (43′ Kαλλίδης, 90+5′ Λαγόντζος – 7′ Μαυρόπουλος)

Θερμαϊκός Θέρμης – Νέστος Χρυσούπολης 1-2 (73′ Παπάζογλου – 43′ Λούμου, 76′)

ΑΟ Καβάλα – Βύρωνας Καβάλας 3-0 (38′ Ρουμπιές, 64′ Γερογιάννης, 73′)

Άρης Αβάτου – Αλεξανδρούπολη FC 1-0 (20′ Αναγνωστόπουλος)

Δόξα Δράμας – Αγροτικός Αστέρας 3-2 (28′ πεν. Κόντος, 39′ Πιτσόλης, 75′ Ρούτσς – 55′ πεν. Λεσάι, 63′ πεν. Λεσάι)

Πανθρακικός – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου (ΑΝΑΒΟΛΗ)

Απόλλων Παραλιμνίου – Πανδραμαϊκός (ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2)

Ρεπό: Καμπανιακός

Λεύκιππος: Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε στη Θεσσαλονίκη απέναντι στη ΧΑΝΘ

Αποκλείστηκε από τον  μεγάλο τελικό αλλά τερμάτισε 3ος στον 3ο Όμιλο της National League 1…