Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Αθλητικά Νέα Πανελληνιονίκης ο Ξανθιώτης δρομέας Μιχάλης Παπουτσόγλου

Πανελληνιονίκης ο Ξανθιώτης δρομέας Μιχάλης Παπουτσόγλου

0
diomidis simaia

Ο αθλητής του “Διομήδη” κατέκτησε τη 2η θέση στα 200μ. στο πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων

Πανελληνιονίκης αναδείχθηκε ο αθλητής Παπουτσόγλου Μιχάλης στα 200 μέτρα στο πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων και κορασίδων που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο 24 και 25 Ιουνίου στα Τρίκαλα!

Ο αθλητής του “Διομήδη” Ξάνθης τερμάτισε στη 2η θέση στο αγώνισμα των 200μ., και με αυτή την επιτυχία έγινε αυτόματα μέλος της Εθνικής ομάδας παίδων. Ο νεαρός δρομέας αναδείχθηκε 2ος πανελληνιονίκης στα 200 μέτρα στην κατηγορία του πετυχαίνοντας επίδοση 21:45, ενώ το Σάββατο στα 100 μέτρα πέτυχε την 4η καλύτερη επίδοση στην Ελλάδα τερματίζοντας σε 11:29.

Οι διοικούντες του ξανθιώτικου συλλόγου ευχαριστούν και συγχαίρουν τον Μιχάλη που έκανε για μια ακόμη φορά τον σύλλογουπερήφανο αλλά και τα υπόλοιπα παιδιά, τον Χόφφα Χάλεντ, τον Δομασή Ιωάννη και τη νεαρή Βασιλειάδου Χρυσούλα για την εξαιρετική παρουσία τους στα αγωνίσματα που λάβανε μέρος.