Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Γ’ Εθνική: Ήττες για Άβατο και Πετεινό στην 15η αγωνιστική

Γ’ Εθνική: Ήττες για Άβατο και Πετεινό στην 15η αγωνιστική

0

Η βαθμολογία και οι σκόρερ

Με τις δύο ομάδες της Ξάνθης να γνωρίζουν την ήττα ολοκληρώθηκε η 15η και προτελευταία αγωνιστική για το 2023 του 1ου Ομίλου της Γ΄Εθνικής.

Ο Άρης Αβάτου διεκδίκησε στα ίσια την νίκη από τον φορμαρισμένο Νέστο του Νίκου Κεχαγιά, δημιούργησε ευκαιρίες απέναντι σε έναν πολύ ισχυρό αντίπαλο, αλλά  λύγισε στο 89΄ και δέχθηκε το γκολ της ήττας στο γήπεδο της Φελώνης.

Ο Πετεινός πάλεψε σκληρά στο Κιλκίς για ένα θετικό αποτέλεσμα, κράτησε τις ισορροπίες με τον γηπεδούχο ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο. Όμως στην αρχή της επανάληψης, στο 57΄δέχθηκε γκολ και παρά τις προσπάθειές του να ισοφαρίσει δεν τα κατάφερε κι έμεινε με την πίκρα άλλης μίας ήττας παρά την καλή εμφάνιση και πλέον βρίσκεται σε δεινή βαθμολογικά θέση.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

-Μ.Α. Αγίας Μαρίνας – Βέροια 0-0

-ΑΟ Χανιώτης – Νίκη Ευκαρπίας 2-0 (14′ & 37′ Θεοδωρίδης)

-Θερμαϊκός Θέρμης – ΑΟ Καβάλα 0-2 (44′ Παπαδόπουλος, 70′ Γκέκας)

-Ορέστης Ορεστιάδας – Απόλλων Παραλιμνίου 2-1 (4′ Οτέμπερης, 56′ Σταματόπουλος – 67′ Κατσαμάγκας)

-Άρης Αβάτου – Νέστος Χρυσούπολης 0-1 (89′ Γκατζολάρι)

-ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Άρης Πετεινού 1-0 (57′ Παυλίδης)

-Πανθρακικός – Αετός Βαρβάρας 4-0 (5′ & 57′ Ρουμπιές, 23′ Βάσκος, 89′ Καψάσκης)

-Αναγέννηση Επανομής – Ποσειδώνας Ν. Μηχανιώνας 0-5 (17′ Λαγόντζος, 19′ Τσιπούρας, 28′ Κάκκο’ 58′ Τσαπακίδης, 63′ Σαλιάρης)

-Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Δόξα Δράμας 0-3 α.α.

7. Απόλλων Παραλιμνίου 25 (25-17)
  8. Ποσειδώνας Νέας Μηχανιώνας 23 (21-15)
  9. Νίκη Ευκαρπίας 21 (20-16)
  10. ΠΑΟΚ Κρηστώνης 20 (16-20)
  11. Άρης Αβάτου 18 (20-17)
  12. Δόξα Δράμας 16 (20-20)
  13. Κεραυνός Αγγελοχωρίου 15 (17-25)
  14. Αναγέννηση Επανομής 10 (8-21)
  15. Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας 9 (5-22)
  16. Άρης Πετεινού 8 (10-29)
  17. Αετός Βαρβάρας 8 (9-35)
  18. Βέροια ΝΠΣ 8 (8-35)

Επτά μετάλλια κατέκτησαν οι αθλητές Ταεκβοντό της ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΔΥΝΑΜΗΣ ΞΑΝΘΗΣ

Σε διασυλλογικό πρωτάθλημα έγχρωμων ζωνών Βορείου Ελλάδος Ολοκληρώθηκε το 2ο προκριματικό …