Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Σκόραρε, αλλά δεν προηγήθηκε η Ξάνθη στο ματς με τα Χανιά

Σκόραρε, αλλά δεν προηγήθηκε η Ξάνθη στο ματς με τα Χανιά

0

Ισόπαλο έληξε το πρώτο παιχνίδι στα play off για την ομάδα της Ξάνθης

Δεν κατάφερε να κερδίσει πολυπόθητους βαθμούς η Ξάνθη στο παιχνίδι με τα Χανιά που παρόλο, που σκόραρε έμεινε στο 1-1.

Το ματς άνοιξε με γκολ από πέναλτι του Διαμαντόπουλου στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και τελικά η Ξάνθη ισοφάρισε στο 58’ με γκολ του Θανάση Παπάζογλου.

Ευκαιρία χάθηκε στο 9′ με σέντρα του Σιατραβάνη και άστοχο , τελικά, σουτ του Παπάζογλου.

Η Ξάνθη παρότι πέτυχε τον αρχικό στόχο της ισοπαλίας κατά την είσοδό της στα Play Off, δεν έδωσε αφορμή για μεγαλύτερο ενθουσιασμό και μένει στην τρίτη θέση με 42 βαθμούς, πίσω από τον Λεβαδειακό (-2) και τον Ιωνικό (-5).

Η επόμενη αναμέτρηση για την ομάδα της Ξάνθης είναι την Τετάρτη (5/5) με αντίπαλο τον Διαγόρα Ρόδου, στο γήπεδο της νήσου των Δωδεκανήσων.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΞΑΝΘΗ (Μπάμπης Τεννές): Ίτσο, Πέτροβιτς (36’ λ.τρ. Βέρκερ), Τ. Παπάζογλου, Τσαμούρης (60’ Έμπερτ), Σιατραβάνης (84’ Θυμιάνης), Βόλτερς (46’ Σρόιχεν), Δημούτσος, Μπριλάντε, Τάτος, Μικελτάτζε, Καπνίδης (46’ Θ. Παπάζογλου).

ΧΑΝΙΑ (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Αναστασόπουλος, Ανδρέου, Σωτηράκος, Καμαρά, Πλέγας (59’ Γκίνο), Παναγιωτούδης (88’ Καρτσαμπάς), Δημητριάδης (88’ Νίκολιτς), Σουντουρά (78’ Ουνγιαλίδης), Βασιλόγιαννης, Διαμαντόπουλος.

ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Ασημένιες οι Κορασίδες της Ασπίδας Ξάνθης!

Πήρε το πρωτάθλημα ο Αστέρας Καβάλας Ο Αστέρας Καβάλας είναι ο πρωταθλητής στην κατηγορία …