Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Γ΄ Εθνική: Σέντρα στις 22 Σεπτεμβρίου – Το πλήρες πρόγραμμα του 1ου ομίλου

Γ΄ Εθνική: Σέντρα στις 22 Σεπτεμβρίου – Το πλήρες πρόγραμμα του 1ου ομίλου

0

Αποσύρθηκε ο Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου

Η κλήρωση των ομίλων της Γ’ Εθνικής πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη (11/9)στα γραφεία της ΕΠΟ. Η πρώτη αγωνιστική θα γίνει στις 22 Σεπτεμβρίου. Σε ότι έχει να κάνει με τα μπαράζ της Football League, αυτά θα ξεκινήσουν μετά τις 29 Μαρτίου, με τις ομάδες να παίρνουν ρεπό δυο εβδομάδες τα Χριστούγεννα.

Σβήνεται οριστικά από τον ποδοσφαιρικό χάρτη τουλάχιστον για την προσεχή σεζόν ο νταμπλούχος της ΕΠΣ Θράκης Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου. Η ομάδα που πέρυσι κατέκτησε πρωτάθλημα και κύπελλο στον νομό Ροδόπης, αποφάσισε να μην λάβει μέρος στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής. Η ομάδα απέστειλε στην ΕΠΟ το αίτημά της να μη περιληφθεί στην κλήρωση για το πρωτάθλημα. Μετά από αυτήν την εξέλιξη ο Α’ Όμιλος της Γ’ Εθνικής μένει με 13 ομάδες και ο Νομός Ροδόπης χωρίς εκπροσώπηση στα εθνικά πρωταθλήματα, καθώς δεν μπορεί σε αυτήν την χρονική συγκυρία να υπάρξει αντικατάστασή του. Επίσης, ο Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου, που νωρίτερα είχε αποσυρθεί και από το Κύπελλο Ελλάδος, δεν μπορεί πλέον να δηλωθεί ούτε στο τοπικό πρωτάθλημα, καθώς όχι απλά έληξε η σχετική προθεσμία αλλά έγιναν το περασμένο Σάββατο και οι κληρώσεις…

Αναλυτικά, ολόκληρο το πρόγραμμα του 1ου Ομίλου

1η αγωνιστική -14η

Αετός Ορφανού – Ένωση Αλεξανδρούπολης

Κεραυνός Πέρνης – Άρης Αβάτου

Ηρακλής Νέου Ζυγού – Πανσερραϊκός

Δόξα Κάτω Καμήλας – Απόλλων Παραλιμνίου

Πανδραμαϊκός – Νέστος Χρυσούπολης

Δόξα Θεολόγου – Πότου – Ορφέας Puma Ξάνθης

Ρεπό: Κιλκισιακός

2η αγωνιστική – 15η

Κιλκισιακός – Αετός Ορφανού

Ένωση Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης

Άρης Αβάτου – Δόξα Κάτω Καμήλας

Πανσερραϊκός – Πανδραμαϊκός

Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Θεολόγου – Πότου

Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Puma Ξάνθης

Ρεπό: Ηρακλής Νέου Ζυγού

3η αγωνιστική – 16η

Αετός Ορφανού – Κεραυνός Πέρνης

Ηρακλής Νέου Ζυγού – Κιλκισιακός

Δόξα Κάτω Καμήλας – Ένωση Αλεξανδρούπολης

Δόξα Θεολόγου – Πότου – Άρης Αβάτου

Ορφέας Puma Ξάνθης – Πανσερραϊκός

Νέστος Χρυσούπολης – Απόλλων Παραλιμνίου

Ρεπό: Πανδραμαϊκός

4η αγωνιστική – 17η

Ηρακλής Νέου Ζυγού – Αετός Ορφανού

Κεραυνός Πέρνης – Δόξα Κάτω Καμήλας

Κιλκισιακός – Πανδραμαϊκός

Ένωση Αλεξανδρούπολης – Δόξα Θεολόγου – Πότου

Άρης Αβάτου – Νέστος Χρυσούπολης

Πανσερραϊκός – Απόλλων Παραλιμνίου

Ρεπό: Ορφέας Puma Ξάνθης

5η αγωνιστική – 18η

Αετός Ορφανού – Δόξα Κάτω Καμήλας

Πανδραμαϊκός – Ηρακλής Νέου Ζυγού

Δόξα Θεολόγου – Πότου – Κεραυνός Πέρνης

Ορφέας Puma Ξάνθης – Κιλκισιακός

Νέστος Χρυσούπολης – Ένωση Αλεξανδρούπολης

Πανσερραϊκός – Άρης Αβάτου

Ρεπό: Απόλλων Παραλιμνίου

6η αγωνιστική – 19η

Πανδραμαϊκός – Αετός Ορφανού

Δόξα Κάτω Καμήλας – Δόξα Θεολόγου – Πότου

Ηρακλής Νέου Ζυγού – Ορφέας Puma Ξάνθης

Κεραυνός Πέρνης – Νέστος Χρυσούπολης

Κιλκισιακός – Απόλλων Παραλιμνίου

Ένωση Αλεξανδρούπολης – Πανσερραϊκός

Ρεπό: Άρης Αβάτου

7η αγωνιστική -20η

Αετός Ορφανού – Δόξα Θεολόγου – Πότου

Ορφέας Puma Ξάνθης – Πανδραμαϊκός

Νέστος Χρυσούπολης – Δόξα Κάτω Καμήλας

Απόλλων Παραλιμνίου – Ηρακλής Νέου Ζυγού

Πανσερραϊκός – Κεραυνός Πέρνης

Άρης Αβάτου – Κιλκισιακός

Ρεπό: Ένωση Αλεξανδρούπολης

8η αγωνιστική – 21η

Ορφέας Puma Ξάνθης – Αετός Ορφανού

Δόξα Θεολόγου – Πότου – Νέστος Χρυσούπολης

Πανδραμαϊκός – Απόλλων Παραλιμνίου

Δόξα Κάτω Καμήλας – Πανσερραϊκός

Ηρακλής Νέου Ζυγού – Άρης Αβάτου

Κιλκισιακός – Ένωση Αλεξανδρούπολης

Ρεπό: Κεραυνός Πέρνης

9η αγωνιστική – 22η

Αετός Ορφανού – Νέστος Χρυσούπολης

Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Puma Ξάνθης

Πανσερραϊκός- Δόξα Θεολόγου – Πότου

Άρης Αβάτου- Πανδραμαϊκός

Ένωση Αλεξανδρούπολης – Ηρακλής Νέου Ζυγού

Κεραυνός Πέρνης – Κιλκισιακός

Ρεπό: Δόξα Κάτω Καμήλας

10η αγωνιστική – 23η

Απόλλων Παραλιμνίου – Αετός Ορφανού

Νέστος Χρυσούπολης – Πανσερραϊκός

Ορφέας Puma Ξάνθης – Άρης Αβάτου

Πανδραμαϊκός – Ένωση Αλεξανδρούπολης

Δόξα Κάτω Καμήλας – Κιλκισιακός

Ηρακλής Νέου Ζυγού – Κεραυνός Πέρνης

Ρεπό: Δόξα Θεολόγου – Πότου

11η αγωνιστική – 24η

Αετός Ορφανού – Πανσερραϊκός

Άρης Αβάτου – Απόλλων Παραλιμνίου

Ένωση Αλεξανδρούπολης – Ορφέας Puma Ξάνθης

Κιλκισιακός – Δόξα Θεολόγου – Πότου

Κεραυνός Πέρνης – Πανδραμαϊκός

Δόξα Κάτω Καμήλας – Ηρακλής Νέου Ζυγού

Ρεπό: Νέστος Χρυσούπολης

12η αγωνιστική – 25η

Άρης Αβάτου – Αετός Ορφανού

Απόλλων Παραλιμνίου – Ένωση Αλεξανδρούπολης

Νέστος Χρυσούπολης – Κιλκισιακός

Ορφέας Puma Ξάνθης – Κεραυνός Πέρνης

Δόξα Θεολόγου – Πότου – Ηρακλής Νέου Ζυγού

Πανδραμαϊκός – Δόξα Κάτω Καμήλας

Ρεπό: Πανσερραϊκός

13η αγωνιστική – 26η

Ένωση Αλεξανδρούπολης – Άρης Αβάτου

Κιλκισιακός – Πανσερραϊκός

Κεραυνός Πέρνης – Απόλλων Παραλιμνίου

Ηρακλής Νέου Ζυγού – Νέστος Χρυσούπολης

Δόξα Κάτω Καμήλας – Ορφέας Puma Ξάνθης

Δόξα Θεολόγου – Πότου – Πανδραμαϊκός

Ρεπό: Αετός Ορφανού

Περισσότερα Σχετικά Άρθρα
Περισσότερα άρθρα από ΕΜΠΡΟΣ
Περισσότερα άρθρα από ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

Ήττα-σοκ από τον τελειωμένο Πανιώνιο μέσα στα Πηγάδια

Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσε το παιχνίδι η Ξάνθη – Έχασε τις αισθήσεις του ο Τζουρίτσκ…