Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Europa League: Αποκλεισμός για τον Αστέρα Τρίπολης -Εμεινε στο 1-1 με την Χιμπέρνιαν

0

Η ήττα του Αστέρα Τρίπολης στην Σκωτία (3-2 στις καθυστερήσεις) και η αποβολή του Μανιά, στοίχισαν ακριβά στον Αστέρα Τρίπολης που έμεινε στο 1-1 με την Χιμπέρνιαν στην Τρίπολη και αποκλείστηκε από την συνέχεια του Europa League.

Στο 43′ ο ΜακΓκιν άνοιξε το σκορ, ενώ με την έναρξη του β’ ημιχρόνου ο Μανιάς αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα. Τελικά στο 56′ ο Τσιλιανίδης ισοφάρισε και οι Αρκάδες πήραν τα πάνω τους. Ομως ο τερματοφύλακας της Χιμπέρνιαν Μπογκντάν έπιασε τα… πάντα και έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του.

Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Τριανταφυλλόπουλος, Βαλιέντε (91′ Σάλας), Κυριακόπουλος, Ιγκλέσιας, Μπελόκ (57′ Δουβίκας), Καλτσάς (78′ Ρόλε), Μουνάφο, Τσιλιανίδης, Μανιάς

Χιμπέρνιαν (Νιλ Λένον): Μπογκντάν, Άμπροουζ, ΜακΓκρέγκορ (78′ Γουίτακερ), Χάνλον, Γκρέι, Μάλαν (92′ Πόρτεους), Σλίβκα (88′ Μπάρτλεϊ), ΜακΓκιν, Στίβενσον, Μπόιλ, Κάμπερι

Γ’ Εθνική: Αυλαία την Κυριακή με την 34η αγωνιστική

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές Με την 34 και τελευταία αγωνιστική ολοκληρώνεται το πρωτάθλη…