Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Ποδόσφαιρο Πρωτάθλημα Νέων: Άλλη μία νίκη για την Ξάνθη

Πρωτάθλημα Νέων: Άλλη μία νίκη για την Ξάνθη

0
neoi-empros

Πέτυχε το «διπλό» στην έδρα των Νέων της Λιβαδειάς

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Συνεχίζει το εντυπωσιακό της σερί η Oμάδα Νέων της Skoda Ξάνθη. Το μεσημέρι του Σαββάτου έφυγε με τους βαθμούς της νίκης από την έδρα του Λεβαδειακού (Αθλ. Εγκαταστάσεις ΕΠΣ Βοιωτίας) επικρατώντας με σκορ 1-3. Ο φιλοξενούμενοι – που ήταν καλύτεροι στην συντριπτική διάρκεια του αγώνα – προηγήθηκαν στο 35’ με αυτογκόλ του Βαραβέρη και στο ξεκίνημα της επανάληψης δέχθηκαν την ισοφάριση από τον Σταθόπουλο στο 49’.
Όμως ο ¨μόνιμος¨ σκόρερ της ξανθιώτικης ομάδας, Ράνος, στο 54’ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα και λίγο αργότερα (76’) ο ίδιος παίκτης έχασε πέναλτι σε μία φάση που προηγήθηκε και αποβολή του Πέππα για τους γηπεδούχους. Στο 89’ ο Νάκας ήταν αυτός που από τα 11 βήματα ευστόχησε κάνοντας το τελικό 1-3.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Μιχάλης Μάλαμας (Γουργιώτης – Κρετσιμος) της ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής που εκτός από τον Πέππα απέβαλε στις καθυστερήσεις και τον Ράνο.
Οι συνθέσεις:
Ομάδα Νέων Λεβαδειακού: Μένκα, Ζιάκας, Κομνός, Βαραβέρης, Ταμπαθάνης, Βελέντζας, Σαμπράκος, Καραματσούκης, Μπουντόπουλος (46’ Σταθόπουλος), Παναγόπουλος (70’ Πέππας), Νικολακάκης (85’ Ταφαϊ).
Ομάδα Νέων Skoda Ξάνθη: Ζαρόπουλος, Λάσπατζης, Μιγιάτοβιτς, Γούτας, Τσαμούρης, Τορομανίδης, Νάκας, Μπαρέττας (60’ Γούλας), Μελισσόπουλος (83’ Ελληνίδης), Δουμάνης (88’ Πασχαλάκης).
* «Διπλό» σημείωσε και η εφηβική ομάδα της Ξάνθης, στην έδρα του ΠΑΟΚ με σκορ 1-2.

Κύπελλο Ελλάδος: Στις 20:30 της 25ης Μαΐου ο τελικός Παναθηναϊκός – Άρης

Στο Πανθεσσαλικό γήπεδο Η ΕΠΟ ενημέρωσε με ανακοίνωσή της ότι αποφασίστηκε η ώρα του τελικ…