Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΕΠΣ Ξάνθης: Συνεχίστηκαν τα πρωταθλήματα με τη 2η αγωνιστική

ΕΠΣ Ξάνθης: Συνεχίστηκαν τα πρωταθλήματα με τη 2η αγωνιστική

0

Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Με την 2η αγωνιστική στις Α’, Β’ και Γ’ Κατηγορίες συνεχίστηκαν τα πρωταθλήματα το Σαββατοκύριακο στην Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ξάνθης.

Στην Α΄Κατηγορία, με νέα μεγάλη νίκη συνέχισε ο Άρης Πετεινού επικρατώντας με 1-5 εκτός έδρας στη Μάνδρα, ενώ εκτός έδρας νίκη πέτυχε και ο Απόλλων Ξάνθης επί του συνονόματου της Διομήδειας με 1-3. Στη Β΄ Κατηγορία, με επτά γκολ φιλοδώρησε το Μυρωδάτο μέσα στην έδρα του η Λευκόπετρα κάνοντας το 2/2.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες ανά κατηγορία

Α’ ΕΠΣ Ξάνθης -Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής

Ασπίδα Πηγαδίων – ΑΠΟΞ 1-1

Ηρακλής Ν. Ζυγού – ΑΟ Βιστονίδας 1-0

Ερμής Μάνδρας – Άρης Πετεινού 1-5

Ασπίδα Ξάνθης – Φίλιππος Δροσερού ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Παύλος Μελάς Κουτσού 1-2

Απόλλων Διομήδειας – Απόλλων Ξάνθης 1-3

Ρεπό: Ελπίδα Γενισέας

Η βαθμολογία

  1. Άρης Πετεινού 6 (14-1)
  2. Απόλλων Ξάνθης 6 (7-2)
  3. ΑΠΟΞ 4 (6-1)
  4. Ηρακλής Νέου Ζυγού 4 (1-0)
  5. Παύλος Μελάς Κουτσού 3 (3-5)
  6. Φίλιππος Δροσερού 1 (2-2)**
  7. Ασπίδα Πηγαδίων 1 (1-1)*
  8. Ασπίδα Ξάνθης 1 (0-0)**
  9. Ελπίδα Γενισέας 1 (0-0)*
  10. Αναγέννηση Θαλασσιάς 1 (3-4)
  11. ΑΟ Βιστονίδας 1 (0-1)
  12. Ερμής Μάνδρας 0 (1-10)
  13. Απόλλων Διομήδειας 0 (1-12)

* Οι ομάδες που έκαναν ρεπό τους

** Οι ομάδες με ένα παιχνίδι λιγότερο λόγω αναβολής

 

B’ ΕΠΣ Ξάνθης – Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής

Δόξα Μυρωδάτου – Κεραυνός Λευκόπετρας 1-7

Άτλας Σελίνου – ΑΟ Μύκης 2-1

Δόξα Σταυρούπολης – Κεραυνός Π. Κατραμίου 3-2

Εθνικός Κιμμερίων – Αναγέννηση Π. Χρύσας 1-2

Ατρόμητος Χρύσας – Κεντητή 3-3

Αετός Γοργόνας – ΑΟ Κότινο 1-2

Εχίνος Σπορ – Κεσσάνη Ερασμίου 3-0 α.α.

Η βαθμολογία

  1. Κεραυνός Λευκόπετρας 6 (10-1)
  2. Αναγέννηση Π. Χρύσας 6 (8-2)
  3. Δόξα Σταυρούπολης 6 (6-2)
  4. ΑΟ Κότινο 6 (5-2)
  5. Κεντητή 4 (5-4)
  6. ΑΟ Μύκης 3 (5-2)
  7. Εχίνος Σπορ 3 (4-6)
  8. Άτλας Σελίνου 3 (2-4)
  9. Ατρόμητος Χρύσας 2 (5-5)
  10. Κεραυνός Π. Κατραμίου 1 (4-5)
  11. Αετός Γοργόνας 0 (2-4)
  12. Εθνικός Κιμμερίων 0 (1-6)
  13. Δόξα Μυρωδάτου 0 (1-10)
  14. Κεσσάνη Ερασμίου (αποχώρησε)

 

Γ’ ΕΠΣ Ξάνθης- Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής

ΑΟ Σμίνθης – Ασπίδα Ξάνθης Β’ 1-0

ΑΠΟΞ Β’ – ΑΕΚ Κυψέλης 1-1

Ηρακλής Ζυγού Β’ – Ορφέας Ξάνθης Β’ 0-0

Άρης Πετεινού Β’ – Νέστος Κύρνου 2-1

Θύελλα Μαγγάνων – ΑΠΟΞ Ραιδεστός 1-0

Ρεπό: ΑΟ Βιστονίδα Β’

Η βαθμολογία

  1. Νέα Θύελλα Μαγγάνων 6 (3-1)
  2. Ηρακλής Ν. Ζυγού Β’ 4 (5-1)
  3. Ορφέας Ξάνθης Β’ 4 (3-0)
  4. Άρης Πετεινού Β’ 3 (2-1)**
  5. Ασπίδα Ξάνθης Β’ 3 (3-2)
  6. ΑΟ Σμίνθης 3 (1-0)*
  7. ΑΠΟΞ Β’ 1 (2-4)
  8. ΑΕΚ Κυψέλης 1 (2-6)
  9. Νέστος Κύρνου 0 (2-4)
  10. ΑΠΟΞ Ραιδεστός 0 (1-6)
  11. ΑΟ Βιστονίδας Β’ * **

* Με ένα αστερίσκο οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους

** Με δύο αστερίσκους οι ομάδες με ένα παιχνίδι λιγότερο

 

Περισσότερα Σχετικά Άρθρα
Περισσότερα άρθρα από ΕΜΠΡΟΣ
Περισσότερα άρθρα από ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

ΕΠΣ Ξάνθης: Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου σε όλες τις κατηγορίες

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές Συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο η αγωνιστική δράση στα γήπεδα …