Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Χωρίς τον ΑΟΞ η κλήρωση της 3ης και 4ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος

Χωρίς τον ΑΟΞ η κλήρωση της 3ης και 4ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος

0

Μπήκαν και οι ομάδες της Superleague 2

Πραγματοποιήθηκαν στις εγκαταστάσεις της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας στο Πάρκο Γουδή οι κληρώσεις της 3ης και 4ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας 2022-23, στις οποίες λαμβάνουν μέρος και οι ομάδες της Superleague 2(23 μπήκαν στην κλήρωση).

Στην κλήρωση που έκανε ο Μπλένταρ Κόλα και παρουσίασε η Ζέτα Θεοδωρακόπουλου, δεν συμμετείχε η Ξάνθη που παραιτήθηκε. Εκκρεμεί, επίσης, η έφεση της Αλεξανδρούπολης για το ματς της 1ης φάσης με τον Πανθρακικό, με το νικητή της υπόθεσης σε περίπτωση πρόκρισης να παίζει στην Γ’ φάση με τον Κυπελλούχο Κιλκίς, ΠΑΟΚ Κρηστώνης.

Οι αναμετρήσεις και στις δύο φάσεις είναι νοκ άουτ και σε περίπτωση που θα υπάρξει ισοπαλία στην κανονική διάρκεια θα έχουμε παράταση κι αν δεν αλλάξει κάτι οι ομάδες θα οδηγηθούν στη διαδικασία των πέναλτι. Τα ματς της 3ης φάσης θα διεξαχθούν στις 28 Σεπτεμβρίου και αυτά της 4ης φάσης στις 5 Οκτωβρίου.

Οι κληρώσεις ανέδειξαν τα ακόλουθα ζευγάρια:

3η φάση

Προκρίνονται άνευ αγώνος

Α. Ο νικητής του αγώνα Παμβουπρασιακός-Πανελευσινιακός

Β. Ο νικητής του αγώνα Αστέρας Πετριτή-Απόλλων Παραλαμνίου

Γ. ΠΑΕ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας

Τα ζευγάρια

  1. Τηλυκράτης Λευκάδας – ΠΑΕ ΟΦ Ιεράπετρας
  2. ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Πανθρακικός/ΠΟ Αλεξανδρούπολης
  3. ΠΑΕ Βέροια – ΠΑΕ Κισσαμικός
  4. ΠΑΕ ΠΟΤ Ηρακλής – ΠΑΕ Νίκη Βόλου
  5. ΠΑΕ Μακεδονικός – ΠΑΕ Αναγέννηση Καρδίτσας
  6. (Άρης Βούλας/Νέα Αρτάκη – Ναυπακτιακός Αστέρας) – ΠΑΕ Λάρισα
  7. Αστήρ Σταυρού/Βατανιακός – ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας
  8. Βύρων Καβάλας/ΠΟ Φήκης Τρικάλων – ΠΑΕ Παναχαϊκή
  9. ΠΑΕ Καλαμάτα – ΠΑΕ Προοδευτική Νεολαία
  10. ΠΑΕ Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΕ Κηφισιά
  11. ΠΑΕ Διαγόρας – ΠΑΕ Απόλλων Πόντου
  12. ΠΑΕ Αιγάλεω – ΠΑΕ Πανσερραϊκός
  13. ΑΟ Αγίου Νικολάου – ΠΑΕ Επισκοπή
  14. Αλμυρός/Απόλλων Ευπαλίου – ΑΕ Ποντίων Κοζάνης/Ελασσόνα
  15. Ηλιούπολη/Ερμής Μελιγούς – ΠΑΕ Athens Kallithea FC
  16. Ιωνικός Ιωνίας – ΑΕΡ Αφάντου/Διαγόρας Βραχνέικων
  17. ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας – ΠΑΕ Εργοτέλης

4η φάση

Τηλυκράτης/ΟΦ Ιεράπετρας – ΠΑΕ Απόλλων Σμύρνης/ΠΑΕ Κηφισιά

ΠΑΕ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας – ΠΑΕ Βέροια/ΠΑΕ Κισσαμικός

Μακεδονικός/ΠΑΕ  Αναγέννηση Καρδίτσας – ΠΑΕ Διαγόρας/ΠΑΕ Απόλλων Πόντου

ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας/ΠΑΕ Εργοτέλης – (Ηλιούπολη/Ερμής Μελιγούς -Καλλιθέα)

ΠΑΕ ΠΟΤ Ηρακλής/ΠΑΕ Νίκη Βόλου – ΑΟ Αγίου Νικολάου/ΠΑΕ Επισκοπή

(Αλμυρός/Απόλλων Ευπαλίου – ΑΕ Ποντίων Κοζάνης/Ελλασσόνα) – ΠΑΟΚ Κρηστώνης/ΠΟ Αλεξανδρούπολης

Προκρίνονται άνευ αγώνος

Βύρων Καβάλας/ΠΟ Φήκης – Παναχαϊκή

(Άρης Βούλας/Νέα Αρτάκη – Ναυπακτιακός Αστέρας) – ΠΑΕ Λάρισα

ΠΑΕ Αιγάλεω-Πανσερραϊκός

Ιωνικός Ιωνίας/ΑΕΡ Αφάντου -Διαγόρας Βραχνέικων

Παμβουπρασιακός – Πανελευσινιακός

ΠΑΕ Καλαμάτα-ΠΑΕ Προοδευτική Νεολαία

Αστέρας Πετριτή- Απόλλων Παραλιμνίου

Αστήρ Σταυρού/Βατανιακός – ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαία

Περισσότερα Σχετικά Άρθρα
Περισσότερα άρθρα από ΕΜΠΡΟΣ
Περισσότερα άρθρα από ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

Απογοητευμένοι από την Συνέλευση για τον ΑΟΞ οι Xanthifans

Δεν εγκρίνουν προσπάθειες συγχώνευσης με άλλες ομάδες Την απογοήτευσή τους για τη διαδικασ…