Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΕΠΣ Ξάνθης: Όλα τα αποτελέσματα και στις τρεις κατηγορίες

ΕΠΣ Ξάνθης: Όλα τα αποτελέσματα και στις τρεις κατηγορίες

0

Πως διαμορφώθηκαν οι βαθμολογίες

Με την 9η αγωνιστική στην Α’, την 8η σε Β’ και 7η Γ’ Κατηγορία συνεχίστηκαν τα πρωταθλήματα το Σαββατοκύριακο στην Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ξάνθης. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ Κατηγορία ΕΠΣ Ξάνθης – 9η Αγωνιστική

Απόλλων Διομήδειας – Απόλλων Ξάνθης 2-1

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Άρης Πετεινού 0-0

Ηρακλής Ν. Ζυγού – ΑΟ Βιστονίδας 2-2

Ασπίδα Ξάνθης – Ερμής Μάνδρας 3-0

Παύλος Μελάς Κουτσού – Φίλιππος Δροσερού 2-2

Αετός Τοξοτών – Ελπίδα Γενισέας 1-3

Η Βαθμολογία

  1. Άρης Πετεινού 19 (18-4)*

—————————————

  1. Αναγέννηση Θαλασσιάς 19 (18-1)
  2. Ελπίδα Γενισέας 18 (18-8)*
  3. Ηρακλής Ζυγού 16 (17-9)*
  4. ΑΟ Βιστονίδας 14 (13-6)*
  5. Ασπίδα Ξάνθης 13 (7-11)*
  6. Παύλος Μελάς Κουτσού 11 (13-19)
  7. Απόλλων Διομήδειας 10 (12-19)
  8. Φίλιππος Δροσερού 9 (13-11)
  9. Απόλλων Ξάνθης 8 (9-12)*

—————————————

  1. Αετός Τοξοτών 4 (4-17)
  2. Ερμής Μάνδρας 3 (7-32)

* Οι ομάδες με αστερίσκο έχουν ένα αγώνα λιγότερο

 

Β’ Κατηγορία ΕΠΣ Ξάνθης- 8η Αγωνιστική

Σμίνθη – Δόξα Μυρωδάτου 1-1

Εθνικός Κιμμερίων – ΑΠΟΞ 1-2

Εχίνος Σπορ – Ατρόμητος Χρύσας 1-3

Αναγέννηση Π. Χρύσας – Απίδα Πηγαδίων 1-1

Άτλας Σελίνου – Αετός Γοργόνας 0-1

ΡΕΠΟ: Δόξα Σταυρούπολης

Η βαθμολογία

  1. ΑΠΟΞ 16 (20-10)
  2. Ασπίδα Πηγαδίων 15 (13-6)*
  3. Αναγέννηση Π. Χρύσας 14 (11-8)*
  4. Ατρόμητος Χρύσας 12 (16-10)*
  5. Άτλας Σελίνου 12 (9-8)*
  6. Δόξα Σταυρούπολης 11 (9-6)*
  7. Εθνικός Κιμμερίων 10 (17-15)
  8. Αετός Γοργόνας 9 (11-11)*
  9. Εχίνος Σπορ 9 (12-16)*
  10. Δόξα Μυρώδατου 5 (7-15)
  11. Σμίνθη 1 (2-22)*

* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν το ρεπό τους

 

Γ’ Κατηγορία ΕΠΣ Ξάνθης – 7η Αγωνιστική

Αστέρας Μαγικού – Άρης Πετεινού Β’ 1-6

Κεσσάνη Ερασμίου – Κεραυνός Π. Κατραμίου 1-3

ΑΟ Κότινο – Κεραυνός Λευκόπετρας 0-1

Ξάνθη 2 – ΑΟ Μύκης 2-4

ΑΕΚ Κυψέλης – Κοτύλη 1-3

ΑΠΟΞ Ραιδεστός – Νέστος Κύρνου 5-2

ΡΕΠΟ: Θύελλα Μαγγάνων

Η βαθμολογία

  1. Κεραυνός Λευκόπετρας 21 (26-3)
  2. ΑΟ Μύκης 18 (35-3)*
  3. ΑΟ Κότινο 16 (17-5)
  4. Άρης Πετεινού Β’ 13 (23-12)**
  5. Κεραυνός Π. Κατραμίου 10 (18-18)*
  6. ΑΠΟΞ Ραιδεστός 9 (12-15)
  7. Θύελλα Μαγγάνων 8 (10-16)*
  8. Κεσσάνη Ερασμίου 7 (10-14)*
  9. ΑΟ Ξάνθη 2 9 (16-12)*
  10. Αστέρας Μαγικού 6 (10-27)
  11. Κοτύλη 4 (12-16)* **
  12. Νέστος Κύρνου 0 (6-26)*
  13. ΑΕΚ Κυψέλης 0 (5-33)

* Με ένα αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν το ρεπό τους

** Αναβλήθηκε το μεταξύ τους παιχνίδι

Επιμέλεια Αλέξανδρος Διαφωνίδης

Περισσότερα Σχετικά Άρθρα
Περισσότερα άρθρα από ΕΜΠΡΟΣ
Περισσότερα άρθρα από ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

Super League 2: Με τον Απόλλωνα Πόντου αγωνίζεται ο ΑΟΞ για τη 16η αγωνιστική

Στο γήπεδο του Μακεδονικού την Κυριακή Τον Απόλλωνα Πόντου θα αντιμετωπίσει ο ΑΟΞ στα πλαί…