Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Λεύκιππος: Έχασε στην πρεμιέρα από τον ΚΑΟΔ (85-81)

Λεύκιππος: Έχασε στην πρεμιέρα από τον ΚΑΟΔ (85-81)

0

Στην παράταση κρίθηκε το παιχνίδι

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της National League 1 με τον Λεύκιππο να γνωρίζει την ήττα από τον ΚΑΟΔ στην παράταση με 85-81 (κανονικό παιχνίδι 72-72) και έτσι να ξεκινάει με το αριστερό τις αγωνιστικές υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα 2024-2025.

Η ομάδα του Γιώργου Ζαφειρούδη ξεκίνησε το παιχνίδι καλά και είχε το προβάδισμα στο σκορ έως και το 3ο δεκάλεπτο με τη διαφορά να φτάνει και στο +16 αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι βρήκαν επιθετικές λύσεις και εκμεταλλεύτηκαν το κακό διάστημα του Λεύκιππου με αποτέλεσμα να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση.

Έχοντας πλέον ψυχολογικό πλεονέκτημα η ομάδα της Δράμας κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα και να ξεκινήσει με νίκη το πρωτάθλημα.

Δεκάλεπτα: 12-19, 33-45,54-62, 72-72, 85-81(παρ)

Κ.Α.Ο.Δ. (Νίκος Γρηγοριάδης): Μάρκοβιτς 12, Ζαφειρούδης 28(5), Τραπεζάνογλου, 4, Μπέσσας 12(3), Ραντονιτς 9(2), Κολότσιος 9(3), Σεργιένκο 3, Μολής 5(1), Σταμουλής 3(1), Ανανιάδης Καφαντάρης.

ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ (Ζαφειρούδης): Καλαμπάκας 5, Κατσαμούρης 21 (3), Μακαρατζής 25 (5), Απαζίδης 14 (2), Μπουτσακτή 8, Παλλάκης 3(1) Γιακούλας 2, Οικονομούδης 3, Φιλιππίδης, Διαμαντής.

Οι αντίπαλοι της Βασίλισσας της Θράκης στη Γ’ Εθνική Γυναικών

Καταρτίστηκαν οι όμιλοι Καταρτίστηκαν οι όμιλοι στο πρωτάθλημα Γ΄ Εθνικής Γυναικών και ο 1…