Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Κύπελλο Ελλάδας: Προκρίθηκε η Καβάλα, 2-1 νικώντας τον Αιγέα Πλωμαρίου στην παράταση

0

Στον επόμενο γύρο θα αντιμετωπίσει τον Αστέρα Τρίπολης

Η Καβάλα προκρίθηκε στην 4η φάση του κυπέλλου Ελλάδας, καθώς, σε εκκρεμή αναμέτρηση της 3ης φάσης, επικράτησε στη Λέσβο του Αιγέα Πλωμαρίου με 2-1 στην παράταση.

Οι «αργοναύτες» προηγήθηκαν στο 53΄ με τον Κασέμι, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν έξι λεπτά αργότερα.

Τελικά, η ομάδα της Καβάλας κατάφερε να βρει το «χρυσό» γκολ στο 118΄ με τον Μάντιτς και πήρε την πρόκριση για τον επόμενο γύρο, όπου θα υποδεχθεί σε νοκ-άουτ ματς τον Αστέρα Τρίπολης.

Ο νικητής αυτής της αναμέτρησης θα παίξει στους «16» με τη Ζάκυνθο.

Γιάννης Αντετοκούνμπο: «Η συμμετοχή στους Ολυμπιακούς Αγώνες ήταν μια μοναδική εμπειρία»

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε το όνειρο του πραγματικότητα το καλοκαίρι, καθώς αγωνίστηκε …