Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Κύπελλο Ελλάδος: Αποκλείστηκε στα πέναλτι ο Άρης Αβάτου

Κύπελλο Ελλάδος: Αποκλείστηκε στα πέναλτι ο Άρης Αβάτου

0

Όλα τα αποτελέσματα της Γ΄ Φάσης

Αποκλείστηκε από την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος ο Άρης Αβάτου από την Ζάκυνθο. Οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με σκορ 1-1 σε κανονική διάρκεια και παράταση, με τους φιλοξενούμενους να αποδεικνύονται πιο ψύχραιμοι στα πέναλτι και να κερδίζουν με 1-4 παρά την κατάθεση ψυχής των γηπεδούχων που ολοκλήρωσαν με 10 παίκτες, ενώ είχαν και δοκάρι στην παράταση με τον Κοντογιαννίδη. σε έναν αγώνα που έληξε 1-1 και κρίθηκε στα πέναλτι όπου η ομάδα της Ζακύνθου επικράτησε με 4-1.

Στη διαδικασία των πέναλτι κρίθηκαν τρία συνολικά παιχνίδια, δύο στην παράταση ενώ στην κανονική διάρκεια κρίθηκαν τα υπόλοιπα 8 ματς. Στην επόμενη φάση συνεχίζουν 9 ομάδες της Super League 2 και 4 από την Γ’ Εθνική, με τον Απόλλωνα Κρύας Βρύσης να κάνει την μεγαλύτερη έκπληξη αποκλείοντας τη Νίκη Βόλου. Στην επόμενη φάση θα μπουν στην κληρωτίδα και οι δέκα ομάδες της Super League 1

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της τρίτης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας και οι ομάδες που εισέρχονται στην τέταρτη:

Κηφισιά – Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 1-0

Καμπανιακός – Ηλιούπολη 1-0 παρ. (0-0 κ.α.)

Μακεδονικός – ΑΕΛ 1-3 πεν. (0-0)

Πανθρακικός – Πανιώνιος 0-2

Θύελλα Καμαρίου – Διαγόρας Ρόδου 0-2

Παναχαϊκή – Καλαμάτα 1-0 παρ. (0-0 κ.α.)

Εθνικός – Μανδραϊκός 2-1

Απόλλων Κρύας Βρύσης – Νίκη Βόλου 2-1

ΑΕ Ερμιονίδας – ΠΑΣ Γιάννινα 0-7

Τρίκαλα – Παναργειακός 1-3

Αιγάλεω – Ηρακλής 4-3 πεν. (1-1 παρ.)

Άρης Αβάτου – Ζάκυνθος 1-4 πεν. (1-1 παρ.)

Νέα Ιωνία – Αναγέννηση Άρτας 1-0

*Εκκρεμεί η τύχη του αγώνα της δεύτερης φάσης, Αιγέας Πλωμαρίου – Απόλλων Ευπαλίου. Ο νικητής θα φιλοξενήσει την Καβάλα για την τρίτη φάση.

Οι ομάδες που μπαίνουν στην τέταρτη φάση: Άρης, Αστέρας Τρίπολης AKTOR, ΟΦΗ, Παναιτωλικός, Λαμία, Βόλος, Ατρόμητος, Athens Kallithea, Λεβαδειακός, Πανσερραϊκός

ΕΟΣ: Ξεκινούν από αύριο οι πεζοπορικές διαδρομές τις Τετάρτες

Πρώτη εξόρμηση στα Στενά του Νέστου Ο Ελληνικός Ορειβατικός Σύλλογος Ξάνθης συνεχίζει και …