Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Γ’ Εθνική: Ο Άρης προηγήθηκε αλλά έχασε 3-1 από τον Νέστο

Γ’ Εθνική: Ο Άρης προηγήθηκε αλλά έχασε 3-1 από τον Νέστο

0

Όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Την ήττα γνώρισε ο Άρης Αβάτου στη Χρυσούπολη από τον Νέστο, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής. Ο Άρης αν και προηγήθηκε με κεφαλιά του Κουτσούμπα στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, τελικά στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή πετυχαίνοντας τρία τέρματα με τους Σέα, Τανζού και Θωμαΐδη και πήραν τη νίκη. Μετά την 2η αγωνιστική ο Άρης βρίσκεται στην 8η θέση μαζί με τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης και τον Απόλλωνα Παραλιμνίου.

Στο θρακιώτικο ντέρμπι μεταξύ Αλεξανδρούπολης και Πανθρακικού, έγινε ένα σπουδαίο παιχνίδι στο οποίο επικράτησε η ομάδα της Κομοτηνής που σκόραρε στις καθυστερήσεις. Το παράδοξο της υπόθεσης είναι ότι παρά τη νίκη ο Πανθρακικός μετά το τέλος του αγώνα ανακοίνωσε τη λύση της συνεργασίας του με τον  Ξανθιώτη προπονητή Γιώργο Μαραντά.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:

-Αλεξανδρούπολη FC – Πανθρακικός  1-2 (85′(π) Πατσιώρας Κ. – 61′ Σαραντίδης, 92′ Λαρέα)

-Απόλλων Καλαμαριάς – Ηρακλής Αμμουδιάς  0-1 (61′ Τζελίδης)

-Απόλλων Κρύας Βρύσης – ΠΑΟΚ Κρηστώνης  2-1 (10′ Τσερρίκου, 95′ Καράμπελας – 54′ Χατζηλιάδης)

-Νέστος Χρυσούπολης – Άρης Αβάτου  3-1 (52’Σέα, 73′ Χαλίλ Ιμπράμ, 89′ Θωμαΐδης – 41′ Κουτσούμπας)

-Απόλλων Παραλιμνίου – ΠΟ Μουδανιών  1-0 (25′ Πλαστουργός)

ΕΠΣ Ξάνθης: Αποτελέσματα, σκόρερ και βαθμολογία των αγώνων του Σαββατοκύριακου

Σε Α΄ και Β΄ Κατηγορία Ζευγάρωσαν τις νίκες τους τέσσερις ομάδες στην Α΄ Κατηγορία όπου εί…