Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Άρης Αβάτου: Φιλική νίκη με 4-2 επί του Μακεδονικού Αγιάσματος

Άρης Αβάτου: Φιλική νίκη με 4-2 επί του Μακεδονικού Αγιάσματος

0

Στο δεύτερο παιχνίδι προετοιμασίας

Η ομάδα του Κώστα Μπεδρελή είχε σταθερά καλή απόδοση σε όλη την διάρκεια του φιλικού αγώνα πετυχαίνοντας από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο απέναντι στην φιλόδοξη ομάδα της Καβάλας. Έχοντας την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ετοιμοπόλεμους παίκτες αλλά και να διαπιστώσει την αγωνιστική κατάσταση 2-3 υπό δοκιμή ποδοσφαιριστών.

Για την ιστορία το πρώτο γκολ πέτυχε υπό δοκιμή ποδοσφαιριστής για να έρθει ο Σιδηρόπουλος, η απόκτηση του οποίου θα επισημοποιηθεί τις επόμενες μέρες, να γράψει το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Παναγιώτης Αναγνωστόπουλος έκανε το 3-0 για να έρθει η αντίδραση από την ομάδα του Θεόφιλου Χατζηστάθη που μείωσε με τον Κωνσταντάρα. Ο Ιορδάνης Γκιορτζίνης εν συνεχεία σκόραρε για το 4-1 των “κιτρινόμαυρων” για να έρθει ο πρώην φορ του Αβάτου και από πέρσι του Αγιάσματος, Γιάννης Μουξιός να διαμορφώσει το τελικό 4-2

Επόμενο φιλικό τεστ για τον Άρη Αβάτου το Σάββατο στις 18:30 στα Βαφέικα με τον Βύρωνα Καβάλας.