Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΑΠΟΦΚΑ: Δύο χάλκινα μετάλλια για Λαζάκη και Ορφανίδη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18

0

Έπιασαν το όριο για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα οι δύο αθλητές

Με δύο χάλκινα μετάλλια στις αποσκευές τους επέστρεψαν από το πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ18 που διεξήχθη στην Πάτρα το Σαββατοκύριακο οι αθλητές του ΑΠΟΦΚΑ Κωνσταντίνος Λαζάκης και Στυλιανή Ορφανίδη.

Ο Κωνσταντίνος Λαζάκης κατέκτησε την 3η θέση στον τελικό των 200μ με μεγάλο ρεκόρ 22.13!

Η Στυλιανή Ορφανίδη κατέλαβε την 3η θέση στον τελικό των 200μ με 25.28 ενώ στους προκριματικούς είχε ακόμα καλύτερη επίδοση με 24.97!

Οι αθλητές του ΑΠΟΦΚΑ με τις επιδόσεις τους, έχουν πιάσει τα όρια για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ18!

Παράλληλα εξαιρετική εμφάνισε πραγματοποίησαν άλλα δύο παιδιά.

Ο Κωνσταντίνος Μπούγας κατέκτησε την 10η θέση στα 400 μ με εμπόδια με ατομικό ρεκόρ και επίδοση 57.19.

Η Εμμανουέλα Βούτσιλα στο μήκος έκανε ατομικό ρεκόρ με επίδοση 4.89.

Με ανάρτησή του ο Σύλλογος συνεχάρη όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν το διήμερo καθώς και τους προπονητές τους Τάνια Τσελεμπή και Άγγελο Σουλτάνη.

«Η χαρά μας τεράστια και δεν έχει τρόπο να μετρηθεί», καταλήγει το δελτίο τύπου του ΑΠΟΦΚΑ.

Τα ζευγάρια των προημιτελικών του EURO 2024

Όλες οι διασταυρώσεις μέχρι τον τελικό Ολοκληρώθηκε η φάση των «16» του EURO 2024 με την Τ…