Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Ολυμπιακός – Ρεάλ Μαδρίτης: Θρίλερ ο τελικός του Final Four της Euroleague

Ολυμπιακός – Ρεάλ Μαδρίτης: Θρίλερ ο τελικός του Final Four της Euroleague

0

Στη «μάχη» για το τέταρτο αστέρι του στη Euroleague ο Ολυμπιακός απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης. Τέλος στον τελικό του Final Four στο Κάουνας

Με μεγάλο χαμένο τον Ολυμπιακό έληξε ο τελικός του Final Four της Euroleague. Η Ρεάλ Μαδρίτης με απίστευτη ανατροπή κατέκτησε την 11 Euroleague στην ιστορία της στη «Zalgirio Arena» στο Κάουνας της Λιθουανίας.

Ο Ολυμπιακός μπήκε πολύ δυναμικά στο πρώτο δεκάλεπτο και στο 6ο λεπτό βρέθηκε να προηγείται της Ρεάλ σχεδόν με double score, 19-10.

Η πρώτη περίοδος έληξε με σκορ 24 – 17, υπέρ του Ολυμπιακού.

Στο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες με 45 – 45.

Το τρίτο ημίχρονο ξεκίνησε με τη διαφορά να βρίσκεται στο καλάθι και έληξε με 63- 59 υπέρ του Ολυμπιακού.

Στην τέταρτη περίοδο και 1 λεπτό πριν από το τέλος του αγώνα ο Ολυμπιακός προηγείτο με 76 – 72, όμως στα τελευταία δευτερόλεπτα με καλάθι – «μαχαιριά» ο Γιουλ πλήγωσε τον Ολυμπιακό και διαμόρφωσε το τελικό σκορ, 79 – 78 υπέρ των ερυθρόλευκων.