Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΕΠΣ Ξάνθης: Τα παιχνίδια του Σαββατοκύριακου σε όλες τις κατηγορίες

ΕΠΣ Ξάνθης: Τα παιχνίδια του Σαββατοκύριακου σε όλες τις κατηγορίες

0

Πρόγραμμα και διαιτητές

Με τα παιχνίδια της 18ης αγωνιστικής της Α’ της 16ης στην Β’ και της 15ης αγωνιστικής στην  Γ’ κατηγορία συνεχίζεται η δράση στα πρωταθλήματα της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ξάνθης.

Στην Α΄Κατηγορία ο πρωτοπόρος Άρης Πετεινού έχει ένα ξεκούραστο τρίποντο στα χαρτιά, ενώ ο Φίλιππος Δροσερού αγωνίζεται στη Φελώνη με τη Βιστονίδα και θέλει νίκη για να πλησιάσει την κορυφή.

Στη Β΄Κατηγορία έχουμε ντέρμπυ μεταξύ Μύκης και Κεραυνού Λευκόπετρας, ενώ ενδιαφέρον έχει και το παιχνίδι μεταξύ Ατρόμητου Χρύσας και Κότινου.

Αναλυτικά το μενού και οι διαιτητές που ορίστηκαν στα παιχνίδια:

 

Α’ ΕΠΣ Ξάνθης- 18η αγωνιστική  

 

Σάββατο 11/3, Ώρα 15:30

Γήπεδο Πηγαδίων: Ασπίδα Πηγαδίων – Αναγέννηση Θαλασσιάς  (Φεράτογλου, Εμίν Κεχαγιά, Τόσκας)

Κυριακή 12/3, Ώρα 15:30

Γήπεδο Φελώνης: ΑΟ Βιστονίδα – Φίλιππος Δροσερού   (Γκαϊτατζής, Κοτινούδης, Ασικίδης)

Γήπεδο Αμοιρίδειο: ΑΠΟΞ – Απόλλων Ξάνθης   (Παπαδόπουλος Χ., Εμίνογλου, Γκώγος)

Γήπεδο Γενισέας: Ελπίς Γενισέας – Π. Μελάς Κουτσού   (Ουζουνίδης, Ταρινίδης, Κρυσταλλίδου)

Γήπεδο Μάνδρας: Ερμής Μάνδρας – Ασπίδα Ξάνθης   (Μαστρογιαννάκος, Οτουζμπίρ, Ασικίδου)

Άρης Πετεινού – Αετός Τοξοτών  3-0α.α.

Ρεπό: Ηρακλής Ζυγού

 

Β’ ΕΠΣ Ξάνθης -16η αγωνιστική – Σάββατο 11/3, Ώρα 15:30

Γήπεδο Κατραμίου: ΑΟ Μύκη – Κεραυνός Λευκόπετρας    (Διαλυνάς, Παπαδόπουλος Δ., Οτουζμπίρ)

Γήπεδο Σελίνου: Άτλας Σελίνου – Αναγέννηση Π. Χρύσας    (Εμίνογλου, Καραλευθέρης, Ασικίδης)

Γήπεδο Σταυρούπολης: Δόξα Σταυρούπολης – Κεντητή   (Δρακίδης, Τσίκα, Πασχαλίδης Γ.)

Γήπεδο Χρύσας: Ατρόμητος Χρύσας – ΑΟ Κότινο    (Γιαπουτζής, Μαστρογιαννάκος, Κουτσογιάννης)

Γήπεδο Εχίνος: Εχίνος Σπορ – Αετός Γοργόνας    (Ουζουνίδης, Κοτινούδης, Χάνδρος)

Εθνικός Κιμμερίων – Κεσσάνη Ερασμίου   3-0α.α.

Ρεπό: Δόξα Μυρωδάτου

 

Γ’ ΕΠΣ Ξάνθης – 15η αγωνιστική – Κυριακή 12/3, Ώρα 11:00

Γήπεδο Τοξοτών: Ασπίδα Ξάνθης Β’ – ΑΟ Βιστoνίδας Β’    (Εμίνογλου, Τσίκας, Χατζηπαναγιώτου)

Γήπεδο Λευκόπετρας: Ορφέας Ξάνθης Β’ – ΑΕΚ Κυψέλης    (Παπαδόπουλος Χ., Κρυσταλλίδου, Γκώγος)

Γήπεδο Μαγγάνων: Θύελλα Μαγγάνων – ΑΠΟΞ Β’     Αναβολή

Γήπεδο Πετεινού: Ηρακλής Ζυγού Β’ – Άρης Πετεινού Β’    (Καραλευθέρη, Ταρινίδης, Καραλευθέρης)

Ρεπό: ΑΟ Σμίνθη – ΑΠΟΞ Ραιδεστός

Περισσότερα Σχετικά Άρθρα
Περισσότερα άρθρα από ΕΜΠΡΟΣ
Περισσότερα άρθρα από ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

Γ’ Εθνική: Ευκαιρία για τον Ορφέα να πάρει νίκη στην Αλεξανδρούπολη

Οι ορισμοί των διαιτητών της 22ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου Με την 22η αγωνιστική συνεχίζ…