Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Συμμετοχή του ΑΠΟΦΚΑ με είκοσι αθλητές στο περιφερειακό πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου

0

Την Κυριακή στην Κομοτηνή

Την Κυριακή 29/1/2023 διεξήχθη στο Πανθρακικό Στάδιο Κομοτηνής το περιφερειακό πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου με συμμετοχή πάνω από 400 αθλητών.

Το σωματείο της Ξάνθης ΑΠΟΦΚΑ συμμετείχε με 7 αθλητές  και 13 αθλήτριες οι οποίοι κατέκτησαν μετάλλια και πέτυχαν σπουδαίες επιδόσεις.

Αναλυτικά:

-Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε στα 800μ ο αθλητής Χαρόγλου Κωνσταντίνος στην κατηγορία Κ12 με χρόνο 2:52:98,

-Χάλκινο μετάλλιο για την αθλήτρια Μουρατίδου Ελβίρα στην κατηγορία Κ14 στα 1500μ με χρόνο 5:54:98

-Αρκετές θέσεις στη 10αδα με την Στεφάνου Αγάπη 5η στα 800μ με χρόνο 3:18:20 Κ12,

-Λαϊνά Σταυριάννα στην 6η θέση στα 2000μ Κ16 με χρόνο 8:36:45

-8ος Ιακωβίδης Ιωάννης στα 3000μ Κ16 με χρόνο 11:07:45

-10η Τσαφαράκη Βάσια ( αθλήτρια αλμάτων) στα 2000μ Κ16 με χρόνο 8:57:73.

Η διοίκηση του Συλλόγου, με ανακοίνωσή της συγχαίρει όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν και εύχεται καλή συνέχεια στους επόμενους αγώνες.

Κ-16: Συγκλονιστική η ομάδα της Ξάνθη προκρίθηκε στα ημιτελικά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος

Νίκησε στα πέναλτι την ΕΠΣ Αθηνών Μεγάλη πρόκριση πέτυχε η Κ-16 της ΕΠΣ Ξάνθης στα ημιτελι…