Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΕΚΑΣΑΜΑΘ Εφήβων: Επικράτησε ο ΑΡΙΩΝ Ξάνθης στο παιχνίδι με τον Αστέρα Καβάλας

ΕΚΑΣΑΜΑΘ Εφήβων: Επικράτησε ο ΑΡΙΩΝ Ξάνθης στο παιχνίδι με τον Αστέρα Καβάλας

0

Γράφει για το παιχνίδι η πρόεδρος Νατάσα Μακρή

Ο ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ Ξάνθης επικράτησε επί του Αστέρα Καβάλας με 67-47 στο εφηβικό πρωτάθλημα. Για το παιχνίδι γράφει η πρόεδρος της ομάδας της Ξάνθης Νατάσα Μακρή:

«Το σερί νικών συνέχισε το Εφηβικό μας τμήμα όπου για τον δεύτερο γύρο του Εφηβικού Πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΑΜΑΘ επικράτησε του Αστέρα Καβάλας.

Η αστοχία καθώς και η απουσία της τελευταίας στιγμής του Παναγιώτη Τασελαρίδη λόγω ίωσης, κράτησε χαμηλά το σκορ μέχρι το ημίχρονο με μόλις 26 πόντους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας αφυπνίστηκε, έπαιξε δυναμικά κι επικράτησε με το τελικό 67-47.

Οι παίχτες της Ακαδημίας μας ήταν για άλλη μια φορά κοντά στην ομάδα μας και δεν έχασαν την ευκαιρία στο ημίχρονο και μετά το πέρας του αγώνα να παίξουν λίγο μπάσκετ!

Συγχαρητήρια στην ομάδα του Αστέρα Καβάλας,  παίκτες και προπονητή,  που ως το τέλος του παιχνιδιού αγωνίστηκαν με θέρμη και πάθος!

Συγχαρητήρια στην προπονητική μας ομάδα και στους παίχτες μας  που παρόλο που είναι στις τελευταίες τάξεις του Λυκείου  κι έχουν βεβαρυμένο πρόγραμμα,  δίνουν πάντα το παρών με μεγάλη επιτυχία!

Συγχαρητήρια και στους δύο διαιτητές για την άψογη διαιτησία!

Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ 10-10, Β’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ 26-21, Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ 45-34, Δ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ 67-47

Προπονητική ομάδα οι κ.κ. Σιδηρόπουλος Μιχάλης και Παπαδόπουλος Χρήστος

Διαιτητές οι κ.κ. Ισιγώνης και Ρούκας».

Κ-16: Συγκλονιστική η ομάδα της Ξάνθη προκρίθηκε στα ημιτελικά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος

Νίκησε στα πέναλτι την ΕΠΣ Αθηνών Μεγάλη πρόκριση πέτυχε η Κ-16 της ΕΠΣ Ξάνθης στα ημιτελι…