Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΕΠΣ Ξάνθης: Αποτελέσματα και βαθμολογίες σε Α΄και Β΄κατηγορία

ΕΠΣ Ξάνθης: Αποτελέσματα και βαθμολογίες σε Α΄και Β΄κατηγορία

0

Αναβλήθηκε η Γ΄ λόγω κακοκαιρίας

Με την 2η αγωνιστική στις Α’ και Β’ κατηγορίες, συνεχίστηκαν τα πρωταθλήματα το Σαββατοκύριακο στην Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ξάνθης, ενώ αναβλήθηκε λόγω κακοκαιρίας το πρωτάθλημα της Γ΄Κατηγορίας.

Με νίκες συνέχισαν ο Άρης Πετεινού και ο Απόλλων Ξάνθης στην Α΄ Κατηγορία, που έχουν 3/3 έως τώρα και προηγούνται στη βαθμολογία, ενώ το σκορ της ημέρας πέτυχε η Αναγέννηση Θαλασσιάς με το 9-0 επί της Διομήδειας.

Στη Β΄Κατηγορία η Λευκόπετρα παραχώρησε ισοπαλία στη Μύκη και η Κεντητή την έπιασε στην κορυφή με τη νίκη επί της Σταυρούπολης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ ΕΠΣ Ξάνθης – 3η Αγωνιστική

ΑΟ Βιστονίδας – Ελπίδα Γενισέας 3-2

Ασπίδα Πηγαδίων – Άρης Πετεινού 0-2

Φίλιππος Δροσερού – Ηρακλής Ν. Ζυγού 2-1

Απόλλων Ξάνθης – Ερμής Μάνδρας 1-0

Παύλος Μελάς Κουτσού – Ασπίδα Ξάνθης 1-1

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Απόλλων Διομήδειας 9-0

Ρεπό: ΑΠΟΞ

Η βαθμολογία

  1. Άρης Πετεινού 9 (16-1)
  2. Απόλλων Ξάνθης 9 (8-2)
  3. ΑΠΟΞ 4 (6-1)*
  4. Αναγέννηση Θαλασσιάς 4 (12-4)
  5. Φίλιππος Δροσερού 4 (4-3)**
  6. Ηρακλής Νέου Ζυγού 4 (2-2)
  7. ΑΟ Βιστονίδας 4 (3-3)
  8. Παύλος Μελάς Κουτσού 4 (4-6)
  9. Ασπίδα Ξάνθης 2 (1-1)**
  10. Ελπίδα Γενισέας 1 (2-3)*
  11. Ασπίδα Πηγαδίων 1 (1-3)*
  12. Ερμής Μάνδρας 0 (1-11)
  13. Απόλλων Διομήδειας 0 (1-21)

* Οι ομάδες που έκαναν ρεπό τους
** Οι ομάδες με ένα παιχνίδι λιγότερο λόγω αναβολής

Β΄ΕΠΣ Ξάνθης – 3η Αγωνιστική

Κεραυνός Λευκόπετρας – ΑΟ Μύκης 0-0

Κεραυνός Π. Κατραμίου – Δόξα Μυρωδάτου 2-0

Αναγέννηση Π. Χρύσας – Άτλας Σελίνου 0-1

ΑΟ Κεντητής – Δόξα Σταυρούπολης 2-0

ΑΟ Κότινο – Ατρόμητος Χρύσας 1-2

Αετός Γοργόνας – Εχίνος Σπορ 2-1

Κεσσάνη Ερασμίου – Εθνικός Κιμμερίων 0-3 α.α.

Η Βαθμολογία

  1. Κεραυνός Λευκόπετρας 7 (10-1)
  2. ΑΟ Κεντητής 7 (7-4)
  3. Αναγέννηση Π. Χρύσας 6 (8-3)
  4. Δόξα Σταυρούπολης 6 (6-2)
  5. ΑΟ Κότινο 6 (6-4)
  6. Άτλας Σελίνου 6 (3-4)
  7. Ατρόμητος Χρύσας 5 (7-6)
  8. ΑΟ Μύκης 4 (5-2)
  9. Κεραυνός Π. Κατραμίου 4 (6-5)
  10. Αετός Γοργόνας 3 (4-5)
  11. Εθνικός Κιμμερίων 3 (4-6)
  12. Εχίνος Σπορ 3 (5-8)
  13. Δόξα Μυρωδάτου 0 (1-12)
  14. Κεσσάνη Ερασμίου (αποχώρησε)
Περισσότερα Σχετικά Άρθρα
Περισσότερα άρθρα από ΕΜΠΡΟΣ
Περισσότερα άρθρα από ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

ΕΠΣ Ξάνθης: Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου σε όλες τις κατηγορίες

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές Συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο η αγωνιστική δράση στα γήπεδα …