Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης: 10 μετάλλια κατέκτησαν οι αθλητές του στα «Μελετιάδεια» Καβάλας

ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης: 10 μετάλλια κατέκτησαν οι αθλητές του στα «Μελετιάδεια» Καβάλας

0

Στις κατηγορίες Κ12 και Κ14

Το Σάββατο 22 Οκτωβρίου το σωματείο στίβου ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης έλαβε μέρος στους αγώνες “Μελετιάδεια” στην Καβάλα, στις κατηγορίες Κ12 και Κ14 κατέκτησε συνολικά 10 μετάλλια. Εκτός από τα μετάλλια όλα τα παιδιά είχαν πολύ καλά πλασαρίσματα.

Οι επιτυχίες των αθλητών του συλλόγου:

1η θέση στα 60μ για την Κοτζακελίνη Μαριάνθη

1 η θέση στην ιατρική μπάλα για τον Κάκαρη Δημήτριο

1η θέση στα 1200μ για την Μουρατίδου Ελβίρα

1η θέση στα 4*60μ για τα κορίτσια μας  Λώλου Δανάη, Κωστελίδου Ιωάννα, Ορφανίδη Αθανασία και Κοτζακελίνη Μαριάνθη.

2η θέση στα 50μ για τον Χαρόγλου Κωνσταντίνο

2η θέση για τον Σολωμό Γεώργιο στα 60μ

3η θέση στα 4*50μ αγοριών με τους Κούτρα Χρυσόστομο, Μπαμπαϊτη Γεώργιο , Κάκαρη Δημήτριο και Χαρόγλου Κωνσταντίνο.

3η θέση στο μήκος για την Βούτσιλα Εμμανουέλα

3η θέση στα 150μ για την Κωστελίδου Ιωάννα

3η θέση στα 1200μ για την Λαϊνά Σταυριάννα

Με ανακοίνωσή του ο ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης συγχαίρει τα παιδιά και τους προπονητές τους.

Αναφέρει συγκεκριμένα:

«Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν και ιδιαίτερα στην αθλήτρια Τσιλιγγίρη Ελένη που ενώ έπεσε από την έναρξη της κούρσας σηκώθηκε και τερμάτισε στα 1200μ στέλνοντας ένα μήνυμα σε όλους μας ΄΄ ποτέ μην τα παρατάς΄΄.

Συγχαρητήρια και στους προπονητές τον παιδιών Τσελεμπή Τάνια η οποία καταθέτει την ψυχή της για την ομάδα και στον Άγγελο Σουλτάνη, που με την εμπειρία του και τη μακρόχρονη παρουσία του στο σωματείο , ανοίγει το δρόμο σε όλους για επιτυχίες.!!! Καλή συνέχεια στους μικρούς  αθλητές με περισσότερες επιτυχίες στο μέλλον».