Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ 97ος ο Χρυσοβαλάντης Γκορόγιας στον 39ο Μαραθώνιο της Αθήνας

97ος ο Χρυσοβαλάντης Γκορόγιας στον 39ο Μαραθώνιο της Αθήνας

0

Ο Χαράλαμπος Βούλκος του Δρομέα Θράκης τερμάτισε 10ος

10η θέση και σπουδαίο ρεκόρ πέτυχε στον 39ο Αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας, ο αθλητής του Δρομέα Θράκης Χαράλαμπος Βούλκος, ενώ ο αθλητής του ΑΠΟΦΚΑ Χρυσοβαλάντης Γκορόγιας τερμάτισε 97ος  με χρόνο 2.54.06.

Ο Χαράλαμπος Βούλκος τερμάτισε σε 2.32.22, μόλις έντεκα λεπτά πίσω από τον νικητή και ήταν ο πρώτος ανάμεσα στους θρακιώτες δρομείς που συμμετείχαν. Στη 12η θέση, τερμάτισε ο επίσης Εβρίτης Δήμος Μαγγίνας με χρόνο 2:32:32, ενώ ο Κομοτηναίος Γιάννης Τοροσιάν με 2:36:03 τερμάτισε τρίτος μεταξύ των Θρακιωτών και στην 21η θέση της γενικής κατάταξης. Αρκετοί δρομείς ταξίδεψαν από τη Θράκη στην Αθήνα για να λάβουν μέρος στους παράλληλους αγώνες των 10.000 μέτρων.

Την κορδέλα στο Παναθηναϊκό Στάδιο έκοψε ο Χαράλαμπος Πιτσώλης, μεγάλος νικητής του αγώνα με χρόνο 2:23.44, ενώ από τις γυναίκες η νικήτρια η Βασιλική Κωνσταντινοπούλου τερμάτισε με 2.46.00.

Διακρίσεις για ΑΠΟΦΚΑ και Διομήδη στο Χειμερινό Κύπελλο Ρίψεων

Που έγινε στις Σέρρες την προηγούμενη εβδομάδα Στο κύπελλο χειμερινών ρίψεων αναπτυξιακών …