Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΕΠΣ Ξάνθης: Σέντρα το Σαββατοκύριακο σε όλες τις κατηγορίες

ΕΠΣ Ξάνθης: Σέντρα το Σαββατοκύριακο σε όλες τις κατηγορίες

0

Έδωσε το πράσινο φως η ΕΠΟ για τα ερασιτεχνικά και τη Γ΄Εθνική

«Λευκός καπνός» βγήκε για τα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα και την Γ’ Εθνική στην Εκτελεστική Επιτροπή της ΕΠΟ. Η ΕΕ μετά από εισήγηση του προέδρου της Ομοσπονδίας, Τάκη Μπαλτάκου αποφάσισε να ξεκινήσουν τα πρωταθλήματα που είχαν μείνει στον… πάγο λόγω Μητρώου. Η απόφαση πάρθηκε με 14 ναι, 1 όχι και ένα 1 παρών.

Έτσι πλέον ανοίγει ο δρόμος για όλες τις Ενώσεις ώστε να ξεκινήσουν άμεσα από αυτό το Σαββατοκύριακο(22-23) τα πρωταθλήματα τους, κάτι που θα πράξουν και οι τρεις Ενώσεις της Θράκης, ενώ η Γ’ Εθνική πάει για 6 Νοεμβρίου εφόσον έχει εκδοθεί μέχρι τότε η απόφαση για το θέμα που έχει  προσφύγει ο Πανδραμαϊκός στο Διαιτητικό Δικαστήριο

Το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας αρχίζει το Σάββατο 22 Οκτωβρίου με κοινή ώρα σε όλα τα παιχνίδια να έχει οριστεί για τις 15:30. Αυτό της Β’ Κατηγορίας αρχίζει την Κυριακή 23 Οκτωβρίου με ώρα έναρξης στις 15:30 στις αναμετρήσεις, ενώ αυτό της Γ’ Κατηγορίας αρχίζει την Κυριακή 23 Οκτωβρίου με ώρα έναρξης στις 11:00 το πρωι.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της πρεμιέρας

Α’ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – (Σάββατο 22/10, Ώρα 15:30)

Γήπεδο Τοξοτών: Αετός Τοξοτών – Ασπίδα Πηγαδίων

Γήπεδο Γενισέας: Ελπίδα Γενισέας – Ηρακλής Ν. Ζυγού

Γήπεδο Αμοιρίδειο: ΑΠΟΞ – Ερμής Μάνδρας

Γήπεδο Φελώνης: ΑΟ Βιστoνίδας – Ασπίδα Ξάνθης

Γήπεδο Πετεινού: Άρης Πετεινού – Απόλλων Διομήδειας

Γήπεδο Δροσερού: Φίλιππος Δροσερού – Αναγέννηση Θαλασσιάς

Γήπεδο ΕΚΤΕΝΕΠΟΛ: Απόλλων Ξάνθης – Παύλος Μελάς Κουτσού

Β’ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ (Κυριακή 23/10, Ώρα 15:30)

Γήπεδο Λευκόπετρας: Κεραυνός Λευκόπετρας – Άτλας Σελίνου

Γήπεδο Μυρωδάτου: Δόξα Μυρωδάτου – Δόξα Σταυρούπολης

Γήπεδο Γοργόνας: ΑΟ Μύκης – Εθνικός Κιμμερίων

Γήπεδο Κατραμίου: Κεραυνός Π. Κατραμίου – Ατρόμητος Χρύσας

Γήπεδο Κ. Μπένη: Αναγέννηση Π. Χρύσας – Εχίνος Σπορ

Γήπεδο Κεντητής: Κεντητή Ξάνθης – Αετός Γοργόνας

Γήπεδο Ερασμίου: Κεσσάνη Ερασμίου – ΑΟ Κότινο

Γ’ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ (Κυριακή 23/10, Ώρα 11:00)

Γήπεδο ΕΠΣ: Ασπίδα Ξάνθης Β’ – ΑΠΟΞ Β’

Γήπεδο Κυψέλης: ΑΕΚ Κυψέλης – Ηρακλής Ν. Ζυγού Β’

Γήπεδο Φελώνης: ΑΟ Βιστονίδας Β’ – Άρης Πετεινού Β’

Γήπεδο Λευκόπετρας: Ορφέας Ξάνθης Β’ – ΑΠΟΞ Ραιδεστός

Γήπεδο Κύρνου: Νέστος Κύρνου – Νέα Θύελλα Μαγγάνων

Περισσότερα Σχετικά Άρθρα
Περισσότερα άρθρα από ΕΜΠΡΟΣ
Περισσότερα άρθρα από ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

ΕΠΣ Ξάνθης: Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου σε όλες τις κατηγορίες

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές Συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο η αγωνιστική δράση στα γήπεδα …