Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Γ΄ Εθνική Ανδρών Μπάσκετ: Ασπίδα Ξάνθης  – ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ Ξάνθης 59-66

Γ΄ Εθνική Ανδρών Μπάσκετ: Ασπίδα Ξάνθης  – ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ Ξάνθης 59-66

0

Ένα πραγματικό ντέρμπι έλαβε χώρα στο γήπεδο  Χριστίνα Χριστοδούλου, στο Εύμοιρο, μεταξύ της γηπεδούχου Ασπίδας και του ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ, στο οποίο επικράτησε ο ΓΑΣ Αρίων με 59-66.

Η πρόεδρος του ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ αναφέρει για το ματς:

«Οι παίχτες μας,  παρά τα προβλήματα λόγω τραυματισμών ή ασθενειών, σήμερα έβγαλαν τον καλύτερό τους εαυτό, μετά από ένα νωθρό πρώτο ημίχρονο, παίζοντας όμως εξαιρετική άμυνα στο δεύτερο φτάσαμε στη νίκη. Το επιμέρους σκορ του δευτέρου ημιχρόνου επιβεβαιώνει το γεγονός 21-33

Από το πρώτο λεπτό ο  αγώνας πήγαινε πόντο-πόντο, μεταξύ ισάξιων αντιπάλων.

Η πραγματικότητα και η εμπειρία δείχνουν πως πίσω από κάθε επιτυχημένη και με διάρκεια ομάδα, πάντα βρίσκεσαι ένας χαρισματικός προπονητής και για μας έχει το όνομα  Γιάννης Θερμός!!!

Υποκλινόμαστε  στους παίχτες μας και στην Προπονητική Ομάδα!

Ευχαριστούμε και τη γηπεδούχο Ομάδα για την άψογη φιλοξενία!

Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ 17-17

Β’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ 38-33

Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ 49-51

Δ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ 59-66

Προπονητική ομάδα οι κ. Θερμός Ιωάννης,  Παπαδόπουλος Χρήστος  και Γιαρίμογλου Ιωάννης