Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Η κακοκαιρία διέκοψε οριστικά το παιχνίδι Ξάνθης – Καβάλας

Η κακοκαιρία διέκοψε οριστικά το παιχνίδι Ξάνθης – Καβάλας

0

Στο 56ο λεπτό

Δεν ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στην Ξάνθη και την Καβάλα για την 21η αγωνιστική της Super League 2. Στο 56′ το παιχνίδι διεκόπη εξαιτίας ισχυρής βροχόπτωσης και ανέμου, που μετέτρεψαν το γήπεδο σε πισίνα, καθιστούσαν τη διεξαγωγή του αγώνα αδύνατη.

Η βροχή και ο άνεμος είχε παρουσία από τα πρώτα λεπτά του ματς, το οποίο μέχρι και τη διακοπή του ήταν στο 0-0. Ο διαιτητής βγήκε στο ημίχρονο να ελέγξει τον αγωνιστικό χώρο, το β’ μέρος ξεκίνησε, αλλά οι συνθήκες χειροτέρευσαν.

Βάσει του ΚΑΠ, ο αγώνας θα συνεχίσει από το 56ο λεπτό στις 17:00 την Δευτέρα (27/2), αν το επιτρέψουν οι συνθήκες. Μένει η ανακοίνωση από τη διοργανώτρια Αρχή.

Έκανε το 1-1 με την ΧΑΝΘ ο Λεύκιππος επικρατώντας με 70-54

Αύριο το καθοριστικό παιχνίδι στη Θεσσαλονίκη Ο Λεύκιππος έκανε ένα καταπληκτικό παιχνίδι …