Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Μια ανάσα από την κορυφή ο ΑΟΞ μετά την 4η σερί νίκη

Μια ανάσα από την κορυφή ο ΑΟΞ μετά την 4η σερί νίκη

0

Νίκησε στο Βόλο τη Νίκη (0-1) – Παράπονα από τη διαιτησία

Την τέταρτη κατά σειρά νίκη του πέτυχε ο ΑΟΞ την Κυριακή στο Βόλο, νικώντας τη Νίκη με 0-1, στην 6η αγωνιστική της Superleague κι έτσι βρέθηκε μία ανάσα από την κορυφή της βαθμολογίας με 13 βαθμούς, μόλις ένα λιγότερο από την Βέροια.

Ο ΑΟΞ ήταν καλύτερος, είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και ενώ φαινόταν πως το παιχνίδι πήγαινε για ισοπαλία, ο Τάσος Παπάζογλου με κεφαλιά έκανε το 0-1 στο 78΄ κι έκανε το τρίποντο για την ομάδα.

Η ΠΑΕ ωστόσο έχει μεγάλα παράπονα από τον διαιτητή Τακίδη, ενώ στο ημίχρονο του αγώνα εξέδωσε οργισμένη ανακοίνωση για τη διαιτησία του και συγκεκριμένα για πέναλτι που δεν δόθηκε στο 23ο για χέρι σε προσπάθεια του Γκινσάρι.

Έγραφε συγκεκριμένα η ανακοίνωση της ΠΑΕ:  «Κύριε Τακίδη, θα μπορούσατε να είστε ο πρωταγωνιστής του αγώνα με μία ακριβοδίκαιη διαιτησία κι όχι να «κλέψετε» τις εντυπώσεις με τον μη καταλογισμό πέναλτι στο χέρι αμυνομένου της Νίκης στη φάση του 23ου λεπτού και σε προσπάθεια του Γκινσάρι. Δυστυχώς δεν ήταν η μοναδική στιγμή που αδικήσατε τον ΑΟΞ στο πρώτο ημίχρονο. Ελπίζουμε η ανάπαυλα να σας ηρεμήσει και να βλέπετε τα πράγματα όπως συμβαίνουν στον αγωνιστικό χώρο

Επόμενη αναμέτρηση για την ομάδα μας το ερχόμενο Σάββατο με τον Ολυμπιακό Βόλου στο Xanthi FC Arena.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Τσιμπούκας (70′ Πάνος), Τζοβάρας, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Τσουκαλάς, Κυριακίδης, Μέτσε (82′ Τζιώρας), Κάσσος, Μιράντα (90+’ Βλαχομήτρος), Ροχάνο.

ΑΟ ΞΑΝΘΗ (Κεχαγιάς): Ίτσο, Τζανακάκης, Ουνγιαλίδης (46′ Πολίμος), Μπάτζιος, Παπάζογλου (86′ Φαζός), Θυμιάνης, Τσέλιος, Γκόμεζ, Γκινσάρι, Μονρόζ (56′ Δόρης), Ιμπραΐμι (77′ Διαμαντόπουλος)