Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ: Νίκη της Παιδικής ομάδας επί του ΑΟ Χρυσούπολης

ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ: Νίκη της Παιδικής ομάδας επί του ΑΟ Χρυσούπολης

0

Ηττήθηκαν οι Έφηβοι από την Ένωση Καβάλας

Μία νίκη και μία ήττα είχε το μενού του Σαββατοκύριακου για την ομάδα του ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ Ξάνθης. Η παιδική ομάδα φιλοξένησε στο ΔΑΚ Ξάνθης την Κυριακή την αντίστοιχη ομάδα της Χρυσούπολης, με την οποία συνδέονται με δεσμούς φιλίας δεκαετιών. Στο παιχνίδι η ξανθιώτικη ομάδα επικράτησε με 63-49 ενώ όλοι οι νεαροί αθλητές που συμμετείχαν αποκόμισαν χρήσιμες εμπειρίες για τη συνέχεια.

Το Σάββατο η εφηβική ομάδα του ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ ηττήθηκε από την πολύ πιο έμπειρη Ένωση Καβάλας με 60-82. Παρόλο το νεαρό της ηλικίας των παικτών της ξανθιώτικης ομάδας και το ισχυρό σοκ του πρώτου δεκάλεπτου, λόγω της δύναμης του αντιπάλου, στο Γ΄ δεκάλεπτο η ομάδα κατάφερε να μειώσει και να ισορροπήσει, αλλά η κόπωση και τα φάουλ διεύρυναν τη διαφορά στο Δ΄δεκάλεπτο.

Πρωτιές σε βόλεϊ και μπάσκετ για τα κορίτσια του 2ου Γυμνασίου

Την πρώτη θέση τους σχολικούς αγώνες βόλεϊ κατέκτησε η ομάδα των  κοριτσιών του 2ου Γυμνασ…