Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΑΟΞ: Αντιμετωπίζει την Κυριακή στα Πηγάδια την Ιεράπετρα

ΑΟΞ: Αντιμετωπίζει την Κυριακή στα Πηγάδια την Ιεράπετρα

0

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 10ης αγωνιστικής

Μετά την περιπέτεια της Τετάρτης στην Ρόδο, ο ΑΟΞ επιστρέφει στην έδρα του στα Πηγάδια, όπου την Κυριακή στις 14.45΄ θα υποδεχθεί την ουραγό έως τώρα Ιεράπετρα, σε έναν αγώνα που η νίκη θεωρείται μονόδρομος για την ξανθιώτικη ομάδα, αν θέλει να διατηρήσει την επαφή της ή και να πλησιάσει με αξιώσεις στην κορυφή της βαθμολογίας καθώς η ομάδα της Κρήτης έχει με μόλις 3 βαθμούς είναι θεωρητικά η πιο αδύναμη της κατηγορίας.

Η ΠΑΕ Ξάνθη εξέδωσε ανακοίνωση για να ενημερώσει σχετικά με το Υγειονομικό Πρωτόκολλο για το παιχνίδι της Κυριακής στην οποία αναφέρει:

“Ο ΑΟ ΞΑΝΘΗ ΠΑΕ ενημερώνει πως η αναμέτρηση της 10ης αγωνιστικής της Super League 2 με αντίπαλο την ομάδα του Ο.Φ. Ιεράπετρας 1970 την Κυριακή 21/2, 14:45, ERTSPORTS 3) θα διεξαχθεί σύμφωνα με τις οδηγίες της Υγειονομικής Επιτροπής της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού.

Ο συγκεκριμένος αγώνας όπως και όλα τα παιχνίδια της Super League 2 διεξάγονται σύμφωνα με το Υγειονομικό Πρωτόκολλο και θα τηρηθούν όλα τα μέτρα προστασίας από τη νόσο του κορονοϊού, όπως αυτά προβλέπονται. Δεν επιτρέπεται η παρουσία φιλάθλων στο γήπεδο.”

Διαιτητής ορίστηκε ο Παρχαρίδης (Δράμας). Ο αγώνας θα μεταδοθεί από την ERTSPORTS 3.

Αναλυτικά οι διαιτητές που θα διευθύνουν τις αναμετρήσεις της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2:

Σάββατο 20 Φεβρουαρίου

Εργοτέλης-Παναχαϊκή (14:30-ΕΡΤ3)

Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)

Βοηθοί: Καραθανάσης (Ανατ. Αττικής), Μαλανδρής (Χαλκιδικής)

4ος: Μπαϊρακτάρης (Αθηνών)

Παρατηρητής: Κουρκούνας (Λασιθίου)

 

Δόξα Δράμας-ΑΕ Καραϊσκάκης (14:45-ERTSPORTS)

Διαιτητής: Μέγας (Πιερίας)

Βοηθοί: Κουκούμης (Καβάλας), Μηνούδης (Πιερίας)

4ος: Μελτζανίδης (Ημαθίας)

Παρατηρητής: Κωτούλας (Κιλκίς)

 

Κυριακή 21 Φεβρουαρίου

Απόλλων Λάρισας-ΠΑΕ Χανιά (14:00-ERTSPORTS 2)

Διαιτητής: Γιουματζίδης (Πέλλας)

Βοηθοί: Τσακίρης (Δράμας), Κουφός (Μακεδονίας)

4ος: Βουρνέλης (Μακεδονίας)

Παρατηρητής: Κρίκης (Τρικάλων)

 

ΑΟ Τρίκαλα-Διαγόρας (14:45-ERTSPORTS)

Διαιτητής: Δραγάτης (Ανατ. Αττικής)

Βοηθοί: Αραβίδης (Αθηνών), Νίκζας (Λαρίσας)

4ος: Θεοχάρης (Θεσσαλίας)

Παρατηρητής: Τεβεκέλης (Μακεδονίας)

 

Ιωνικός-Λεβαδειακός (14:45-ΕΡΤ3)

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

 

Βοηθοί: Φραγκούλης (Πρέβεζας/Λευκάδας), Μάνασης (Τρικάλων)

4ος: Λάμπρου (Εύβοιας)

Παρατηρητής: Σταθόπουλος (Ηλείας)

 

Ξάνθη-ΟΦ Ιεράπετρας (14:45-ERTSPORTS 3)

Διαιτητής: Παρχαρίδης (Δράμας)

Βοηθοί: Αναστασιάδης (Σερρών), Κορωνάς (Πειραιά)

4ος: Τσιάρας (Καβάλας)

Παρατηρητής: Κωνσταντάρας (Καβάλας)

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

  1. Ιωνικός 17
  2. Λεβαδειακός 16
  3. Εργοτέλης 16
  4. Παναχαϊκή 14
  5. Διαγόρας 14
  6. Ξάνθη 12
  7. Τρίκαλα 12
  8. Χανιά 11
  9. Δόξα Δράμας 7
  10. Απόλλων Λάρισας 6
  11. Καραϊσκάκης 6
  12. ΟΦ Ιεράπετρας 3
Περισσότερα Σχετικά Άρθρα
Περισσότερα άρθρα από ΕΜΠΡΟΣ
Περισσότερα άρθρα από ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

Ο ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ είναι κυπελλούχους ΕΚΑΣΑΜΑΘ 2022 επικρατώντας της Ασπίδας με 78-72 στον τελικό

Τα συγχαρητήρια του Δημάρχου και του Σάββα Μελισσόπουλου Σε ένα παιχνίδι που κράτησε αμείω…