Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Superleague2: Γολγοθάς ο Ιανουάριος για τον ΑΟΞ με δύο αγώνες την εβδομάδα

Superleague2: Γολγοθάς ο Ιανουάριος για τον ΑΟΞ με δύο αγώνες την εβδομάδα

0

Ποια παιχνίδια θα μεταδώσει η ΕΡΤ3 τις επόμενες πέντε αγωνιστικές

Σε ρυθμούς πρεμιέρας του πρωταθλήματος κινούνται οι ομάδες της SUPERLEAGUE 2 που έχουν έναν “γολγοθά” μπροστά τους, καθώς έχουν να αναπληρώσουν το χαμένο χρόνο δίνοντας 27 ματς σε 3 ολόκληρους μήνες και δύο μισούς μήνες, με το νέο πρόγραμμα να έχει αγωνιστική δράση και σχεδόν όλες τις Τετάρτες πλην των αγώνων του Σαββατοκύριακου.

Παράλληλα με το πρόγραμμα των 5 πρώτων αγωνιστικών από την Super League 2 η Λίγκα ανακοίνωσε στις ΠΑΕ ποια ματς θα καλύψει η ΕΡΤ3 έως και την 5η αγωνιστική όπως έχει προγραμματιστεί από τους αρμόδιους της ΕΡΤ. Υπενθυμίζουμε ότι η πρεμιέρα της Ξάνθης θα μεταδοθεί ζωντανά από την ΕΡΤ 3 στις

Τα  παιχνίδια της Ξάνθης για τον Γενάρη, εκτός από αυτό της πρεμιέρας  θα είναι Κυριακή καθώς πέρα από τα δύο μεσοβδόμαδα εντός με Ιωνικό και εκτός με Λεβαδειακό τα έτερα δύο θα τα δώσει το Σάββατο, αμφότερα στα Πηγάδια με αντιπάλους την Δόξα Δράμας (αν πάρει άδεια) και τα Χανιά. Με την ΕΡΤ3 πέρα από το ματς της πρεμιέρας σύμφωνα με το έγγραφο που έστειλε να επιλέγει να μεταδώσει ακόμα δύο ματς της Ξάνθης σε αυτές τις πρώτες 5 αγωνιστικές, αυτό με την Δράμα και αυτό με τον Λεβαδειακό.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της πρεμιέρας

Σάββατο 16 Ιανουαρίου

14:45 ΑΕ Καραϊσκάκης – Λεβαδειακός

Διαιτητής: Τσετσίλας (Γρεβενών) Βοηθοί: Μωυσιάδης, Φαλτάκας (Γρεβενών)4ος: Τάσης (Ηπείρου)

 

14:45 ΟΦ Ιεράπετρας – Διαγόρας

Διαιτητής: Πατεμτζής (Ηρακλείου) Βοηθοί: Μαυραντωνάκης, Δασκαλάκης (Ηρακλείου)4ος: Κουκουράκης (Χανίων)

 

14:45 Χανιά – Δόξα Δράμας

Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής) Βοηθοί: Πλακάς, Οικονόμου (Δυτ. Αττικής) 4ος: Κρασαγάκης (Ηρακλείου)

 

14:45 Παναχαϊκή – Τρίκαλα

Διαιτητής: Ζαμπαλάς (Ηπείρου) Βοηθοί: Λιόντος, Θανασιάς (Ηπείρου) 4ος: Ματσούκας (Αιτωλοακαρνανίας)

 

Κυριακή 17 Ιανουαρίου

14:00 Εργοτέλης – Ιωνικός

Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας) Βοηθοί: Αναστασάκης (Χανίων), Φραγκιαδάκης (Λασιθίου) 4ος: Τσουκαλάς (Αθηνών)

 

14:45 Απόλλων Λάρισας – Ξάνθη (ΕΡΤ3)

Διαιτητής: Κουκουλάς (Λέσβου) Βοηθοί: Σακκάς (Θεσσαλίας), Νταβέλας (Μακεδονίας) 4ος: Πολυχρόνης (Πιερίας)

 

Αναλυτικά το μενού του Γενάρη και τα τηλεοπτικά ματς:

 

2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τετάρτη 20 Ιανουαρίου(15:00)

ΟΦ Ιεράπετρας – Καραϊσκάκης Άρτας

Λεβαδειακός – Χανιά  (15:30) ΕΡΤ3

Διαγόρας – Παναχαϊκή

Δόξα Δράμας – Εργοτέλης

Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας

Ξάνθη – Ιωνικός

 

3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 23 Ιανουαρίου(14:45)

Απόλλων Λάρισας – Διαγόρας

Ξάνθη – Δόξα Δράμας  ΕΡΤ3

Κυριακή 24 Ιανουαρίου(14:45)

Καραϊσκάκης Άρτας – Χανιά

Παναχαϊκή – ΟΦ Ιεράπετρας

Εργοτέλης – Λεβαδειακός

Ιωνικός – Τρίκαλα  ΕΡΤ3

 

4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τετάρτη 27 Ιανουαρίου(15:00)

Παναχαϊκή – Καραϊσκάκης Άρτας

Χανιά – Εργοτέλης

ΟΦ Ιεράπετρας – Απόλλων Λάρισας

Λεβαδειακός – Ξάνθη  (ΕΡΤ3)

Διαγόρας – Ιωνικός

Τρίκαλα – Δόξα Δράμας

 

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 30 Ιανουαρίου(14:45)

Ξάνθη – Χανιά

Τρίκαλα – Λεβαδειακός  ΕΡΤ3

Κυριακή 31 Ιανουαρίου(14:45)

Καραϊσκάκης Άρτας – Εργοτέλης  ΕΡΤ3

Απόλλων Λάρισας – Παναχαϊκή

Ιωνικός – ΟΦ Ιεράπετρας

Δόξα Δράμας – Διαγόρας

Περισσότερα Σχετικά Άρθρα
Περισσότερα άρθρα από ΕΜΠΡΟΣ
Περισσότερα άρθρα από ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

Τάσος Γιαμουρίδης: Αγώνας μέχρι τέλος μέχρι την άνοδο

Μία εκ βαθέων συζήτηση με τον διευθύνοντα σύμβουλο της ΠΑΕ Ξάνθης Το ρόστερ είναι πολύ καλ…