Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Τρία μετάλλια κατέκτησε η «Ανατολική Δύναμη» σε τουρνουά στην Βουλγαρία

Τρία μετάλλια κατέκτησε η «Ανατολική Δύναμη» σε τουρνουά στην Βουλγαρία

0

Σπουδαία εμφάνιση του ξανθιώτικου συλλόγου ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ

Με τρία μετάλλια, 2 χρυσά και 1 χάλκινο, επέστρεψε ο ΑΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Ξάνθης ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ από το INTERNATIONAL TAEKWONDO CHAMPIONSHIP 10TH HEREYA OPEN 2019 στη Σόφια Βουλγαρίας.

Μιχαηλίδης Αλέξης και Χατζησάββας Νικόλαος

Οι αγώνες ολοκληρώθηκαν στις 30 Νοεμβ.2019 στη Σόφια –Βουλγαρίας στο κλειστό γυμναστήριο Sports hall “Arena Asics” με την συμμετοχή χιλίων αθλητών από 10 χώρες. Ένα δυνατό διεθνές τουρνουά ιδιαίτερα για τους μικρούς ηλικιακά αθλητές .

Η αθλήτρια ΝΤΕΡΕΜΙΔΟΥ Μαρία μετά από 2 νικηφόρους αγώνες απέναντι σε Βουλγάρες αντιπάλους κατόρθωσε με μεγάλη άνεση και διαφορά να κατακτήσει το χρυσό μετάλλιο για τέταρτη 4η φορά στην ίδια διοργάνωση .

Ο αθλητής ΚΙΡΧΟΥΣΕΙΝ ΟΓΛΟΥ Δεβρίμ κέρδισε 2 αντιπάλους και ηττήθηκε στο τρίτο αγώνα κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο.

Ο αθλητής ΚΑΡΑΜΑΛΑΚΗΣ Θανάσης αγωνίστηκε στη κατηγορία Β΄ δηλαδή επαφές μόνο στο σώμα αλλά όχι στο κεφάλι κερδίζοντας ένα αντίπαλο κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο .

Ο αθλητής ΧΑΤΖΗΣΑΒΒΑΣ Νικόλαος κέρδισε ένα αγώνα και ηττήθηκε στον επόμενο για τα μετάλλια δείχνοντας την μαχητική του εικόνα.

Ο αθλητής ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ Αλέξης ηττήθηκε στο 1ο αγώνα αλλά με πολύ καλή αγωνιστική εμφάνιση .

Η μικρή αθλήτρια Ντερεμίδου Μαρία θα συμμετέχει και στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα παγκορασίδων (european kids championship) που θα διεξαχθεί στη Γερμανία στις 8 Δεκεμβρίου 2019, με τη συνοδεία του προπονητή ΘΕΟΔΩΡΟΥ Ιωάννη. Έχει κερδίσει την πρόκρισή της κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο στο kids Presidents Cup τον Φεβρουάριο 2019 στη Γερμανία.

Ήττες για τις δύο ομάδες της Ξάνθης στη Γ’ Εθνική

Συντριβή γνώρισε ο Άρης Πετεινού στην Κομοτηνή με 6-0 – Εξασφάλισε την παραμονή ο Ορέστης …