Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Κύπελλο ΕΠΣ Ξάνθης:  Το πλήρες πρόγραμμα της Α’ φάσης

Κύπελλο ΕΠΣ Ξάνθης:  Το πλήρες πρόγραμμα της Α’ φάσης

0

Χωρίστηκαν σε 4 ομίλους των 5 οι ομάδες

Στην κλήρωση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ξάνθης, που πραγματοποίησαν οι Γιάννης Παπατζής και Γιάννης Πιστόλας που αποτελούν την Επιτροπή Κυπέλλου,  μετείχαν συνολικά 20 ομάδες, καθώς προστέθηκε και ο Αετός Γοργόνας που δήλωσε συμμετοχή τελευταία στιγμή, οι οποίες χωρίστηκαν σε 4 ομίλους των 5 ομάδων με τους 2 από κάθε όμιλο να προκρίνονται στα προημιτελικά

Αναλυτικά:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. Ηρακλής Ζυγού
  2. Ερμής Μάνδρας
  3. Δόξα Σταυρούπολης
  4. Απόλλων Ξάνθης
  5. Ελπίδα Γενισέας

1η αγωνιστική(24-25/8)

Δόξα Σταυρούπολης – Ηρακλής Ζύγου

Ελπίδα Γενισέας – Ερμής Μάνδρας

Ρεπό: Απόλλων Ξάνθης

2η αγωνιστική(28-29/8)

Ηρακλής Ζυγού – Ελπίδα Γενησέας

Ερμής Μάνδρας – Απόλλων Ξάνθης

Ρεπό: Δόξα Σταυρούπολης

3η αγωνιστική(31/8-1/9)

Απόλλων Ξάνθης – Ηρακλής Ζυγού

Ελπίδα Γενισέας – Δόξα Σταυρούπολης

Ρεπό: Ερμής Μάνδρας

4η αγωνιστική(4-5/9)

Ηρακλής Ζυγού – Ερμής Μάνδρας

Δόξα Σταυρούπολης – Απόλλων Ξάνθης

Ρεπό: Ελπίδα Γενησέας

5η αγωνιστική(7-8/9)

Ερμής Μάνδρας – Δόξα Σταυρούπολης

Απόλλων Ξάνθης – Ελπίδα Γενησέας

Ρεπό: Απόλλων Ξάνθης


Β’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. Ορφέας Ξάνθης
  2. Απόλλων Διομηδείας
  3. Αναγέννηση Θαλασσιάς
  4. Π. Μελάς Κουτσού
  5. ΑΟ Βιστονίδας

1η αγωνιστική(24-25/8)

Απόλλων Διομηδείας – Αναγέννηση Θαλασσιάς

Π. Μελάς Κουτσού – ΑΟ Βιστονίδας

Ρεπό: Ορφέας Ξάνθης

2η αγωνιστική(28-29/8)

Ορφέας Ξάνθης – ΑΟ Βιστονίδας

Απόλλων Διομηδείας – Π. Μελάς Κουτσού

Ρεπό: Αναγέννηση Θαλασσιάς

3η αγωνιστική(31/8-1/9)

Π. Μελάς Κουτσού – Ορφέας Ξάνθης

ΑΟ Βιστονίδας – Αναγέννηση Θαλασσιάς

Ρεπό: Απόλλων Διομηδείας

4η αγωνιστική(4-5/9)

Ορφέας Ξάνθης – Απόλλων Διομηδείας

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Π. Μελάς Κουτσού

Ρεπό: ΑΟ Βιστονίδας

5η αγωνιστική(7-8/9)

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Ορφέας Ξάνθης

ΑΟ Βιστονίδας – Απόλλων Διομηδείας

Ρεπό: Π. Μελάς Κουτσού


Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. Ασπίδα Ξάνθης
  2. Άτλας Σελίνου
  3. Κεσσάνη Ερασμίου
  4. Αετός Γοργόνας
  5. Κένταυρος Ξάνθης

1η αγωνιστική(24-25/8)

Κεσσάνη Ερασμίου – Ασπίδα Ξάνθης

Κένταυρος Ξάνθης – Άτλας Σελίνου

Ρεπό: Αετός Γοργόνας

2η αγωνιστική(28-29/8)

Ασπίδα Ξάνθης – Κένταυρος

Άτλας Σελίνου – Αετός Γοργόνας

Ρεπό: Κεσσάνη Ερασμίου

3η αγωνιστική(31/8-1/9)

Αετός Γοργόνας – Ασπίδα Ξάνθης

Κένταυρος – Κεσσάνη Ερασμίου

Ρεπό: Άτλας Σελίνου

4η αγωνιστική(4-5/9)

Ασπίδα Ξάνθης – Άτλας Σελίνου

Κεσσάνη Ερασμίου – Αετός Γοργόνας

Ρεπό: Κένταυρος

5η αγωνιστική(7-8/9)

Άτλας Σελίνου – Κεσσάνη Ερασμίου

Αετός Γοργόνας – Κένταυρος

Ρεπό: Ασπίδα Ξάνθης


Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. Άρης Αβάτου
  2. Άρης Πετεινού
  3. Κεντητή
  4. Εχίνος Σπορ
  5. Φίλιππος Δροσερού

1η αγωνιστική(24-25/8)

Κεντητή – Άρης Αβάτου

Φίλιππος Δροσερού – Άρης Πετεινού

Ρεπό: Εχίνος Σπορ

2η αγωνιστική(28-29/8)

Άρης Αβάτου – Φίλιππος Δροσερού

Άρης Πετεινού – Εχίνος Σπορ

Ρεπό: Κεντητή

3η αγωνιστική(31/8-1/9)

Εχίνος Σπορ – Άρης Αβάτου

Φίλιππος Δροσερού – Κεντητή

Ρεπό: Άρης Πετεινού

4η αγωνιστική(4-5/9)

Άρης Αβάτου – Άρης Πετεινού

Κεντητή – Εχίνος Σπορ

Ρεπό: Φίλιππος Δροσερού

5η αγωνιστική(7-8/9)

Άρης Πετεινού – Κεντητή

Εχίνος Σπορ – Φίλιππος Δροσερού

Ρεπό: Άρης Αβάτου

πηγή:  sport addict


Περισσότερα Σχετικά Άρθρα
Περισσότερα άρθρα από ΕΜΠΡΟΣ
Περισσότερα άρθρα από ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

Πρώτη ήττα με τριάρα για την Ξάνθη!

Πρώτη νίκη για τη Λάρισα στη Super League, πρώτη ήττα για την Ξάνθη! Η ΑΕΛ έβαλε «φρένο» σ…