Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Οριστικά με τρεις απουσίες η Ξάνθη απέναντι στον Παναιτωλικό

Οριστικά με τρεις απουσίες η Ξάνθη απέναντι στον Παναιτωλικό

0

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής – οι διαιτητές

Συνεχίζεται η προετοιμασία για την Xanthi FC ενόψει του αγώνα της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League «Σουρωτή». Το πρωινό της Πέμπτης η ξανθιώτικη ομάδα ακολούθησε το πρόγραμμα που περιλάμβανε ασκήσεις προθέρμανσης, νευρομυικό συντονισμό, passing game, pressing, παιχνίδια σε μικρούς αγωνιστικούς χώρους με παραλλαγές μικρών τερμάτων και τελειώματα φάσεων μαζί με ασκήσεις τακτικής στο τελευταίο μέρος.

Ατομικά προγράμματα ακολουθούν οι Μελιόπουλος και Μπρίτο, ενώ δεν υπολογίζεται ο τιμωρημένος Πέταρ Τζουρίτσκοβιτς. Διαιτητής της κυριακάτικης αναμέτρησης (17:00) στο Xanthi FC Arena ανάμεσα στην ξανθιώτικη ομάδα και τον Παναιτωλικό ορίστηκε ο Κωνσταντίνος Κοτσάνης (ΕΠΣ Δράμας) με α’ βοηθό τον Ιωάννη Καραγκιζόπουλο (ΕΠΣ Ημαθίας, β’ βοηθό τον Γιώργο Χατζίκο (ΕΠΣ Δράμας) ενώ 4ος διαιτητής θα είναι ο Στέφανος Κουμπαράκης (ΕΠΣ Θράκης).

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής

Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου

ΟΦΗ-ΠΑΟΚ (18:15)

Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Α’ βοηθός: Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας)

Β’ βοηθός: Κων/νος Ψαρρής (Ζακύνθου)

4ος: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά)

 

Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα (19:00)

Διαιτητής: Γεώργιος Λάμπρου (Εύβοιας)

Α’ βοηθός: Κων/νος Κωνστάντιος (Εύβοιας)

Β’ βοηθός: Γεώργιος Γιαννίκος (Πειραιά)

4ος: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας)

 

ΑΕΚ-Πανιώνιος (20:30)

Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)

Α’ βοηθός: Ανδρέας Φωτόπουλος (Αθηνών)

Β’ βοηθός: Μιχαήλ Καρσιώτης (Καστοριάς)

4ος: Γεώργιος Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

 

Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου

Ξάνθη-Παναιτωλικός (17:00)

Διαιτητής: Κων/νος Κοτσάνης (Δράμας)

Α’ βοηθός: Ιωάννης Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας)

Β’ βοηθός: Γεώργιος Χατζίκος (Δράμας)

4ος: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης)

 

ΑΕΛ-Παναθηναϊκός (18:15)

Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Α’ βοηθός: Αντώνιος Σινιοράκης (Χανίων)

Β’ βοηθός: Νικόλαος Πάγκαλος (Λασιθίου)

4ος: Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθηνών)

 

Ατρόμητος-Λαμία (20:00)

Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)

Α’ βοηθός: Πέτρος Πάτρας (Μακεδονίας)

Β’ βοηθός: Σταύρος Σίπκας (Σάμου)

4ος: Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων)

 

Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης (20:30)

Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας)

Α’ βοηθός: Δημήτριος Γκάγκας (Λάρισας)

Β’ βοηθός: Μιχαήλ Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής)

4ος: Γεώργιος Βρέσκας (Πιερίας)

 

Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου (19:00)

Άρης-Λεβαδειακός

Διαιτητής: Γεώργιος Τάσης (Ηπείρου)

Α’ βοηθός: Ανδρέας Μεϊντάνας (Αχαΐας)

Β’ βοηθός: Θεόφιλος Μωυσιάδης (Ηπείρου)

4ος: Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς)

Η βαθμολογία μετά τις 2 πρώτες αγωνιστικές

Περισσότερα Σχετικά Άρθρα
Περισσότερα άρθρα από ΕΜΠΡΟΣ
Περισσότερα άρθρα από ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

Η Ξάνθη υποδέχεται την Κυριακή τον ΟΦΗ και ελπίζει για την πρώτη νίκη

Την Τετάρτη θα αναμετρηθούν οι δύο ομάδες για το Κύπελλο Με εντατικούς ρυθμούς συνεχίζει τ…