Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Χρυσό μετάλλιο για το θρακιώτικο δίδυμο Μπανιώτη-Τερζόγλου

Χρυσό μετάλλιο για το θρακιώτικο δίδυμο Μπανιώτη-Τερζόγλου

0

Στο τουρνουά beach voley Masters 2018 της Σκύρου

Το πρώτο τους χρυσό μετάλλιο σε τουρνουά Masters κατέκτησαν στη Σκύρο ο Κομοτηναίος Ραφαήλ Μπανιώτης και ο Ξανθιώτης Γιώργος Τερζόγλου.

Οι αθλητές από την Θράκη  επικράτησαν μετά από συγκλονιστικό τελικό που καθήλωσε τους θεατές στις γεμάτες κερκίδες στην παραλία Μώλος με 2-1 (21-17, 17-21, 15-09) των Παναγιώτη Ιωαννίδη, Βασίλη Κωστόπουλου, οι οποίοι αγωνίστηκαν για πρώτη φορά σε τελικό ως δίδυμο.

Κάθε ομάδα είχε από ένα σετ και όλα κρίθηκαν στο τάι μπρέικ. Η ομάδα των Μπανιώτη/Τερζόγλου ήταν πιο ψύχραιμη, πήρε διαφορά ασφαλείας, την οποία κράτησε μέχρι τέλους.

«Είναι απίστευτο το συναίσθημα που νιώθω αυτή την στιγμή. Η πρώτη θέση είναι δικαίωση των κόπων μας» δήλωσε ο αθλητής της Καλαμαριάς Ραφαήλ Μπανιώτης και ο αθλητής του Ερμογένη Γιώργος Τερζόγλου συμπλήρωσε: «Είμαι ενθουσιασμένος. Η πρώτη θέση μας δίνει κίνητρο να συνεχίσουμε το ίδιο δυνατά».

Πηγή: thrakispots

Με 6 μετάλλια επέστρεψε η «Ανατολική Δύναμη» από το Κύπελλο ΤΑΕΚΒΟ ΝΤΟ Αν.Μακεδονίας και Θράκης

Διοργανώθηκε το Σαββατοκύριακο στην Αλεξανδρούπολη Με 9 αθλητές και αθλήτριες συνοδεία του…