Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΕΠΣ Ξάνθης: Όλα τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής της Β΄ Κατηγορίας

ΕΠΣ Ξάνθης: Όλα τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής της Β΄ Κατηγορίας

0
eps xanthis sima

Οι βαθμολογίες στους δύο ομίλους μία αγωνιστική πριν τη λήξη του πρωταθλήματος

Την πρώτη ήττα στην αγωνιστική σεζόν γνώρισε η ήδη από την περασμένη εβδομάδα πρωταθλήτρια στον πρώτο όμιλο της Β’ Κατηγορίας ΕΠΣ Ξάνθης Κεσσάνη Ερασμίου, αφού σε έναν βαρύτατο αγωνιστικό χώρο λόγω της βροχόπτωσης ηττήθηκε από τον Κεραυνό Π. Κατραμίου.

Συγκλονιστικό ματς με οκτώ γκολ έγινε στο Μυρωδάτο ανάμεσα στην τοπική Δόξα και των Αετό Τοξοτών. Στον 2ο όμιλο οκτώ γκολ είχαμε και στην αναμέτρηση ανάμεσα σε Ατρόμητο Χρύσας και Ασπίδα Πηγαδίων.

Σε αυτόν τον όμιλο πήρε προβάδισμα τίτλου ο Φίλιππος Δροσερού, αφού συνέτριψε με 7-0  την Κοτύλη μέσα στην έδρα της την στιγμή που στραβοπατούσε και έχανε έδαφος η δεύτερη Ελπίδα Γενησέας που δεν μπόρεσε να πετύχει γκολ στην τρίτη της βαθμολογίας Αναγέννηση Χρύσας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες μια αγωνιστική πριν τη λήξη του πρωταθλήματος:

Β1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Απόλλων Διομήδειας  – Δόξα Σταυρούπολης 1-0

Δόξα Μυρωδάτου – Αετός Τοξοτών  4-4

Εθνικός Κιμμερίων – ΑΕΚ Κυψέλης  0-0

Κεραυνός Π. Κατραμίου – Κεσσάνη Ερασμίου  2-0

Ρεπό: Σμίνθη

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 17 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ)

  1. Κεσσάνη Ερασμίου 42 (48-6) *
  2. Απόλλων Διομήδειας 39 (53-14) *
  3. Δόξα Μυρωδάτου 27 (39-25) * **
  4. Κεραυνός Π. Κατραμίου 26 (23-19) *
  5. Δόξα Σταυρούπολης 23 (29-29)
  6. Σμίνθη 11 (21-49) *
  7. Αετός Τοξοτών 8 (26-34) * **
  8. Εθνικός Κιμμερίων 8 (14-37) *
  9. ΑΕΚ Κυψέλης 7 (13-53) *

*Οι ομάδες έχουν κάνει το ρεπό τους στον δεύτερο γύρο

**Αετός Τοξοτών και Δόξα Μυρωδάτου ξεκίνησαν με -2 βαθμούς

Β2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟΞ Ραιδεστός – ΑΠΟΞ  1-1

Κοτύλη – Φίλιππος Δροσερού  0-7

Ελπίδα Γενησέας – Αναγέννηση Π. Χρύσας  0-0

Ατρόμητος Χρύσας – Ασπίδα Πηγαδίων  3-5

Ρεπό: Αετός Γοργόνας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 17 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ)

  1. Φίλιππος Δροσερού 40 (51-7)*
  2. Ελπίδα Γενησέας 38 (37-8)*
  3. Αναγέννηση Π. Χρύσας 24 (25-19) *
  4. Ασπίδα Πηγαδίων 24 (18-19) *
  5. ΑΠΟ Ξάνθης 18 (20-25)
  6. Ατρόμητος Χρύσας 17 (19-25) *
  7. Αετός Γοργόνας 14 (26-30)* **
  8. Κοτυλη 9 (9-55) *
  9. ΑΠΟΞ Ραιδεστός 7 (9-25) **

*Οι ομάδες έχουν κάνει το ρεπό τους στον δεύτερο γύρο

**ΑΠΟΞ Ραιδεστός και Αετός Γοργόνας ξεκίνησαν με -2 βαθμούς

πηγή: thrakisports

Περισσότερα Σχετικά Άρθρα
Περισσότερα άρθρα από ΕΜΠΡΟΣ
Περισσότερα άρθρα από ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

Ξεκίνησε η λειτουργία του Κολυμβητηρίου-Ανακοινώθηκαν ώρες λειτουργίας και τιμές

Πληροφορίες από το δήμο Ξάνθης για το δικαίωμα εισόδου και τα τέλη χρήσης Το Τμήμα Αθλητισ…