Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Αθλητικά Νέα Χωρίς νέα προβλήματα συνεχίζει η Ξάνθη την προετοιμασία ενόψει Απόλλωνα Σμύρνης

Χωρίς νέα προβλήματα συνεχίζει η Ξάνθη την προετοιμασία ενόψει Απόλλωνα Σμύρνης

0

Πιθανότητες επιστροφής για Καμαρά – δεδομένες οι απουσίες των τιμωρημένων Φλίσκα, Σβάρνα

Την Κυριακή 22/10 στις 18:15 η αναμέτρηση στο γήπεδο Ριζούπολης (απευθείας Novasports 2)

Με τον Κάσα Καμαρά να ακολουθεί μέρος του ομαδικού προγράμματος συνεχίστηκε χθες η προετοιμασία της Ξάνθης για τον αγώνα με τον Απόλλωνα Σμύρνης που θα διεξαχθεί την Κυριακή στο γήπεδο Ριζούπολης. Ο Μαυριτανός μέσος που αντιμετωπίζει ενοχλήσεις στο μηρό πιθανότατα θα καταφέρει να ξεπεράσει πλήρως τον τραυματισμό του και να τεθεί στη διάθεση του Μίλαν Ράσταβατς για το επερχόμενο ματς κι έτσι οι απουσίες στην ξανθιώτικη αποστολή θα είναι οι δεδομένες των Κώστα Φλίσκα και Στράτου Σβάρνα που είναι τιμωρημένοι λόγω της κόκκινης κάρτας που αντίκρισαν αμφότεροι από τον διαιτητή στο προηγούμενο ματς με την ΑΕΚ.

Έτσι εφ’ όσον τεθεί στη διάθεση του Ράσταβατς ο Καμαρά, η πιθανή σύνθεση της Ξάνθης για τον αγώνα της Ριζούπολης θα αποτελείται από τους Ζίβκοβιτς κάτω από τα δοκάρια, Μπαξεβανίδη (δεξιά), Κασάδο (αριστερά), Λισγάρα και Οκάν στην άμυνα, Καμαρά, Ντε Λούκας, Λουσέρο στο κέντρο και στην επίθεση ο Γέντρισεκ πλαισιωμένος από τους Μπρίτο και Κίκε στα πλάγια της επιθετικής γραμμής.

SUPER LEAGUE

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2017

16.00: Λεβαδειακός – ΠΑΣ Γιάννινα (NS3)

Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)

18.15: Κέρκυρα – Παναιτωλικός (NS1)

Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς)

20.30: Λαμία – Παναθηναϊκός (NS2)

Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)

ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2017

16.00: Αστέρας Τρίπολης – Πανιώνιος (NS2)

Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας)

18.15: Απόλλων Σμύρνης – Ξάνθη (NS2)

Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)

18.15: Πλατανιάς – Λάρισα (NS3)

Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών)

20.30: Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ (NS1)

Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας)

ΔΕΥΤΕΡΑ 23 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2017

19.30: ΑΕΚ – Ατρόμητος Αθηνών (NS1)

Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Π.Α.Ο.Κ. 15
  2. A.E.K. 14
  3. Ατρόμητος Αθ. 13
  4. Λεβαδειακός 13
  5. Ολυμπιακός 11
  6. Πανιώνιος 11
  7. Ξάνθη 10
  8. Παναθηναϊκός 9
  9. ΠΑΣ Γιάννινα 9
  10. Παναιτωλικός 8
  11. Λαμία 7
  12. Κέρκυρα 6
  13. Πλατανιάς 6
  14. Αστέρας Τρ. 6
  15. Απόλλων Σμ. 3
  16. Λάρισα 3
Περισσότερα Σχετικά Άρθρα
Περισσότερα άρθρα από ΕΜΠΡΟΣ
Περισσότερα άρθρα από Αθλητικά Νέα
Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

Η Ξάνθη υποδέχεται την Κυριακή τον ΟΦΗ και ελπίζει για την πρώτη νίκη

Την Τετάρτη θα αναμετρηθούν οι δύο ομάδες για το Κύπελλο Με εντατικούς ρυθμούς συνεχίζει τ…