Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Αθλητικά Νέα Επιστροφή στη δράση για Ορφέα

Επιστροφή στη δράση για Ορφέα

0
orfeas 2016

Υποδέχεται σήμερα (15:00) τον Αλμωπό Αριδαίας

Στο γήπεδο Α.Ο.Ξ. η αναμέτρηση στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής Γ’ Εθνικής

Επιστροφή στη δράση για τον Ορφέα Ξάνθης που θα αγωνιστεί σε επίσημο ματς μετά από αρκετό καιρό, λόγω του ρεπό που είχε στο πρόγραμμα και της διακοπής που προέκυψε στα εθνικά πρωταθλήματα.

Συγκεκριμένα σήμερα το μεσημέρι ο Ορφέας θα υποδεχθεί τον Αλμωπό Αριδαίας, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γ’ Εθνικής, με την αναμέτρηση να διεξάγεται στις 15:00 στο γήπεδο του Α.Ο.Ξ..

Προηγούμενο παιχνίδι για την ξανθιώτικη ομάδα ήταν στις 30 Οκτωβρίου, όταν είχε σημειώσει το μεγάλο «διπλό» στην έδρα του Απόλλωνα Καλαμαριάς με 0-1 για την 7η αγωνιστική. Έκτοτε παρέμεινε χωρίς επίσημο παιχνίδι για τρεις και πλέον εβδομάδες αλλά πραγματοποίησε μία σειρά φιλικών για να διατηρηθούν οι παίκτες σε αγωνιστική ετοιμότητα.

Ενόψει της σημερινής αναμέτρησης ο τεχνικός του Ορφέα Παναγιώτης Καμαράκης δεν μπορεί να υπολογίζει στους τρεις στρατευμένους Κατρανίτσα, Τορομανίδη και Αθανασίου, ενώ δεδομένη είναι η απουσία και του Καρά Αλή Ονούρ ο οποίος αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και θα επιστρέψει στις προπονήσεις τις επόμενες ημέρες.

Εν τω μεταξύ ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ/ΕΠΟ οι διαιτητές των αναμετρήσεων της εμβόλιμης 9ης αγωνιστικής με τον Δρακίδη (ΕΠΣ Θράκης) να ορίζεται ¨ρέφερι¨ του σημερινού αγώνα στο γήπεδο ΑΟΞ, με βοηθούς τους Γκιόση, Καρακασίδη του ίδιου συνδέσμου.

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ

9η αγωνιστική – το πρόγραμμα

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου 2016 – Ώρα 15:00

Α.Ο. Καρδίας – Απόλλων Παραλιμνίου

Διαιτητής: Δημητριάδης (ΕΠΣ Χαλκιδικής)

Καμπανιακός – Νέστος Χρυσούπολης

Διαιτητής: Παπαργυρίου (ΕΠΣ Πιερίας)

Εορδαϊκός – Δόξα Δράμας

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (ΕΠΣ Ηπείρου)

Δόξα Προσκυνητών – Νάουσα

Διαιτητής: Σιμίδης (ΕΠΣ Έβρου)

Απόλλων Καλαμαριάς – Καβάλα

Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας)

Λαγκαδάς – Α.Ε. Ποντίων

Διαιτητής: Ψωμόπουλος (ΕΠΣ Καβάλας)

Ορφέας Ξάνθης – Αλμωπός Αριδαίας

Διαιτητής: Δρακίδης (ΕΠΣ Θράκης)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

1. Δόξα Δράμας 18

2. Απόλλων Καλαμαριάς 15

3. Νέστος Χρυσούπολης 14

4. Λαγκαδάς 13

5. Καβάλα 11

6. Αλμωπός Αριδαίας 11

7. Ορφέας Ξάνθης 10

8. ΑΟ Καρδίας 9

10. Μακεδονικός Φούφα 8

11. Νάουσα 7

12. Καμπανιακός 7

13. Εορδαϊκός 6

14. Απόλλων Παραλιμνίου 6

15. Δόξα Προσκυνητών 5

16. ΑΕ Ποντίων 5

Καλτέκης Δημήτρης

dkaltekis@empros.gr

Περισσότερα Σχετικά Άρθρα
Περισσότερα άρθρα από ΕΜΠΡΟΣ
Περισσότερα άρθρα από Αθλητικά Νέα
Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

Η Sunlight χορηγός στον 7ο Δημοκρίτειο Ημιμαραθώνιο Ξάνθης

Στον αγώνα συμμετείχαν 85 εργαζόμενοι της εταιρείας με το μήνυμα “Rise and Run” Η Sunlight…